Putin’in Türkiye’ye adsız sansız saldırı planı!…

Akşam’dan Emre Öztürk’ün haberine göre Rusya Federal Asayiş Servisi ’hangi (FSB) yakınlığıyla tanıdık ‘Your news wire ’ ünlü vukuf ve duyu sitesinde saha alan habere göre FSB, Türkiye ve KÖLE topraklarında bilinmeyen askeri operasyonlar yarmak üzere Moskof Meclisi üyelerine ayrımsız öneri raporu sundu. Putin ’in direktifiyle hazırlanan ve emniyetsiz iftiraları gerekçe gösteren rapora bakarak ‘bilinmedik ordu’ diyerek maruf Acımasız özel operasyonlar birliği ‘Spetsnaz ’ komandolarına Türkiye topraklarında adsız sansız işler yapılması için kanuni bitirme verilmesi isteniyor.

HEDEF KAOS GÖRÜNTÜLEMEK

Izin çıkması halinde henüz ilk da Ukrayna kabilinden ülkelerde fariza düzlük bilinmedik cıvıl cıvıl üyeleri Türkiye’da kaos yaratacak eylemler planlayacak.

Raporda Putin’in Türkiye’nin hava sahasına giren Moskof uçağını düşürmesinden sonra takındığı tavırlar ve iftiralar mazeret ediliyor. Türkiye’nin DAEŞ ’e bindi sağladığı yalanına sığınıp Rusya ’nın bu gözdağı karşısında topraklarımızda belirsiz operasyon yapılması yetkisi isteniyor. 

Rusya daha evvel üstelik mesnetsiz iddialarla DAEŞ ’e destek konusunda Türkiye ’yi suçlayarak DAEŞ petrollerini satın aldığını kanıt etmiş ancak bu tez hem Irak merkezi yönetimi hem üstelik KUL tarafından yalanlanmıştı.

Kan dökmesiyle tanıdık kalabalık

Spetsnaz birlikleri dünyada hunriz sabotaj, önemli eşkal ve askeri karargahlara saldırış, terör örgütlerini sübvansiyon üzere faaliyetleriyle biliniyorlar. Rusya askeri istihbarat birimine tutkun etkin Spetsnaz henüz evvel Afganistan, Pakistan ve Beyrut ’ta çok sayıda sivilin hayatına dünyalık olan operasyonlarla adını duyurdu. Rusya ’nın Çeçenlerle savaşında bile yer düz birlikler Moskova Tiyatrosu baskını ve Beslan Ekol Katliamı gibi örneklerle de bilindiği amacıyla eylemlerini sivil, çocuk ayrımı yapmadan sonlandırıyor. 

NATO: “Rusya ’evet gözdağı değiliz”

NATO Sözcüsü Lungescu, Rusya ’nın eskimemiş asayiş doktrinini şimdi incelediklerini belirterek, “Rusya için güvenlik tehdidi oluşturduğumuz yönündeki iddiaları reddediyoruz” dedi. 

Bir Cevap Yazın