Putin’mağara gözbebeği MACUN’’mağara takımı

Habertürk’cilt Gelişigüzel Ürey’mağara haberine bakarak Rusya ’nın bilcümle ünlü takımları Vladimir Putin eliyle finansal yapılarını güçlendirmeleri için dolar milyarderleri oligarkların yönetimine verilirken, UEFA Avrupa Ligi ’nde Fenerbahçe ’yle karşılaşacak Lokomotiv Moskova, kurulduğu 1922 yılından bu yana aynı kamu iktisadi teşekkülü (MACUN) olan Zalim Demiryolları ’nın futbol takımı namına ruh göstermesi ile ilgi çekiyor.

Acun piyasalarındaki ağırlıkları nedeniyle talih dışı aktörler iki enerji KIT ’i Gazprom ve Rosneft ’e ehemmiyet veriyor. Oysa ükenin coğrafi koşulları gereği Zalim Demiryolları ’nın başında olmak, sunu birkaç bu iki şirketi vermek büyüklüğünde heybetli görülüyor.

55.4 BILYON DOLAR CİROSU VAR

Bire Bir bakanlıktan elan balaban görülen Rusya Demiryolları Umumi Heyet Başkanlığı ’nda geçtiğimiz ağustos ayına kadar Putin ’mağara 90 ’larda yürüttüğü St. Petersburg Belediye Başkan Yardımcılığı günlerinden arkadaşı ve kendisi bile çarkıt ayrımsız KGB ajanı olan Vladimir Yakunin bulunuyordu. Yakunin, İngiltere ’da dinç oğlunun birlikte adının karıştığı yöntemsizlik iddiaları sonrasında 10 yıldır bulunduğu görevinden emekliye ayrıldı. Yakunin, Katliam ve Ukrayna krizleri sonrası ABD ’nin müeyyide uyguladığı isimler listesindeydi. 85 bin 200 kilometreyi işleten Rusya Demiryolları, 55.4 milyar dolar ciroya cemaat ve yatırımcı ilişkileri sunumuna bakarak 1.1 milyon kişiyi istihdam ediyor.

RUS YANDEX FENERBAHÇE’NİN SPONSORU 

Mehmet Uca Yalçındağ Fenerbahçe ’nin sponsoru olan arama motoru Rusya merkezli Yandex, bunun karşılığında 4 milyon Euro ödedi. Antrparantez ilk defa uygulamaya sabık bire bir yöntemle Fenerbahçeli taraftarlar Yandex ürünlerini kullandıkça ödenecek miktar artıyordu. Yandex Türkiye CEO ’su Mehmet Mürtefi Yalçındağ, ağustos ayında imzalanan 1 almanak anlaşmanın detaylarını Fenerbahçe Başkanı Eren Yıldırım ’ın de hazır bulunduğu imza töreninde, “Yandex ’cilt benzeri sene amacıyla taraftarlar günce 25-30 kontrol yaparsa, beherglas Fenerbahçe taraftarı üzere 36 dolar ödeyeceğiz. 1 milyon taraftar olursa 40 milyon dolar ödeyeceğiz. Gövde birlikte gibi” demişti.

Fenerbahçe Başkanı Saika ise “Artık elden arama motoru namına Yandex kullanacağım. Kamu Fenerbahçe taraftarlarını Yandex kullanmaya çağırma ediyorum” açıklaması yapmıştı.

AZİZ YILDIRIM ’IN MEVKIDAŞI DEMIR LEYDİ

Fenerbahçe Başkanı Muazzez Sebep ’ın mevkidaşı Olga Smordskaya, Lokomotiv Moskova ’birlikte heveskâr becerikli namına fariza yapıyor. 2010 ’dan bu yana kulübün başında mevcut ve ‘demir leydi ’ kendisine tanıdık Smordskaya ’nın yönettiği pakt, gelirlerinin yüzdelik 20 ’sini kişi imkânlarından kalanını ise Rus Demiryolları ’ndan sağlıyor.

“BU KAT TARAFTARI TURLA GÖTÜRMÜYORUZ”

Alışılagelen koşullar altında 2 ila 5 bin taraftarın turla gittiği yurtdışı deplasmanına bu el Türkiye-Rusya gerginliği çarpış vuracak. Andaç Tur Umumi Heyet Başkanı Iye Cilsal, “Kebir olan düzenlilik, öğrencileri dövdükleri haberleri geliyor, misafirlerin güvenliği açısından korktuk” diye, volta yapmayacaklarını söyledi.

Pronto Volta Yönetim Kurulu Başkanı Yüce Onaran birlikte, çok büyük olasılıkla cevelan düzenlemeyeceklerini belirtirken, maça revan yandaş sayısının beş altı yüzdelik kalacağını tahmin ettiklerini anlatım etti.

Bir Cevap Yazın