R. Ozan Kütahyalı’dan Oktay Yöntemsiz’ye anif tenkit

Özgürlük başyazarı Oktay Ekşi ’nin hükümet üyelerine hakarete varabilecek bir düzeyde abece kaleme alması ve bu abece yüzünden gazetenin baskısının durdurulması gündeme bomba gibi düştü. Bir Nice insanın tepkisini çekici bu yazı, Yan gazetesi yazarı Rasim Saz Şairi Kütahyalı aracılığıyla de sert aynı dille eleştirildi. Kütahyalı, Beyaz Zehir Tv ’birlikte yayınlanan programında Oktay Yöntemsiz ’ye yönelik anif ifadeler kullandı.

BU YAPILAN AHLAKSIZLIKTIR

Uygunsuz ’nin ifadelerini ‘haysiyetsizlik ’ kendisine gören Taraf gazetesi yazarı Rasim Şair Kütahyalı, bu yazıyı okuyanların muhatap namına duygudaşlık yapması gerektiğini, yazının haddinden fazla çetin olduğunu belirtti. Oktay Yöntemsiz ’ye biberli zemberek sözler sarf fail Kütahyalı “Değme tür tenkit yapılabilir ancak, kime olursa olsun bu yapılan ahlaksızlıktır, namussuzluktur, haysiyetsizliktir. 80 yaşına basmış, üstat olacak tıpkısı gazeteci bunu yapamaz” dedi.

“SEN ANANI SATMIŞ ADAMSIN” DESEM

Rasim Özan Kütahyalı şöyle bitmeme etti: “Oktay Uymayan ’ye ego ferda yazsam, ‘Sen ananı satmış adamsın ’ desem Oktay Yolsuz kıvançlı olacak mı? Ananı feda etmek hangi demektir. Rum ’da anasını satan adama dürzü derler. Ben Oktay Yaraşmayan ’ye dürzü mü deyim? Bu denmez. Diyenin karşısında dikiliriz. Kılıçdaroğlu ’na diyenin karşınsa dahi dikiliriz, Başbakan ’a üstelik diyene da. Öyle tıpkısı nefret kim isimlerini üstelik veriyor. Oktay Uymayan bunun bedelini ödeyecek.”

Kütahyalı: Ben birlikte burada Oktay Uygunsuz ’ye Dürzü mü diyeyim?

“HARBILIK UĞRUNA EKŞI ’NİN YAZILARINA AKIBET VERİLMELİ”

“Aydın Doğan ’a da sesleniyorum. Filhakika emekliliği üstelik gelmiş Yersiz ’nin ayar için haysiyet uğruna, hak yolu için yazılarına sonuç verilsin. Başbakan ’ı ya birlikte ayrıksı bire bir insanı, analarını satmakla itham fail âdem yazmamalıdır. Yarın Oktay Namünasip ’nin  kapısına millet dayansa ‘Sen ananı satmış benzeri insansın ’ dese ne hisseder. Yaşından esasen utansın. Bu kayırıcı 27 Mayıs ’tan bu yana bu ülkenin gazetelerinde alfabe yazıyor. Kaç sene ergin hala yazıyor ve buna ermiş mi diyeceğiz. Basın Konseyi denen düşkün tıpkısı kurumun üstelik başında, benzeri bile millete ukubet kesmeye çalışıyor, sen kimsin. Oktay Namünasip denen zihniyetle, hükümete lüzumlu kalmadan kamuoyu savaş etmelidir.”

Rasim Saz Şairi ’ın Alevli konuşmalarının ardından Oktay Yersiz telefonla deli dolu yayına bağlandı. Yazısına dair açıklamalar getirecekti ki… Rasim Saz Şairi ’ın faziletkâr sürekli konuşmaları akabinde albeni bir anda gerildi.

Oktay Ekşi programa bağlandığı esnada; “Orada sesi çokça kabaran benzeri kardeşimiz var, maatteessüf yolda olduğum için sizi izleyemedim, benim hakkımda çokca lafın edildiğini anladığım programla ilişkin sizlerin soracağı varsa cevap vereyim diye bağlandım. Benim olmadığım yerde herkese adab dersi veren kişilerin benim hakkımda / gıyabımda pekçok laf ettiğini hissediyorum” değerlendirmeleriyle başladığı konuşmasına Rasim Şair Kütahyalı ’nın ısrarlı ve ince ses sürekli soruları gelince çokça sert reaksiyon gösterdi.

“ANALARINI KIYMAK DEMEK ŞIRRETLIK DEĞİL Mİ?”

Özgürlük başyazarı Oktay Yaraşmayan ’nin telefonla mihman olduğu programda o yazı ’ya ilişkin açıklamalarda bulunurken, Rasim Âşık Kütahyalı ’nın “Analarını de satan o anlayış ve marifetleri diyorsunuz.. Bu ifadelerden dolayı utanmıyor musunuz?” şeklinde ısrarlı ve ince ses yumuşak soruları karşısında “Bu büyüklüğünde soysuz bir tavra benim cevap verme şansım yok” açıklamasına Rasim Saz Şairi Kütahyalı “Analarını feda etmek etmek terbiyesizlik değil mi?” dedi. Oktay Namünasip ’nin açıklamalarını almak amacıyla Birey Ataklı ’nın ve Izlence Moderatörü Güzel Balkır ’mağara yüksek ses tonuyla mütekellim Rasim Şair ’ı sakinleştirme noktasında şişman çabalama sarfettiği gözlemlendi.

Program, Özgürlük gazetesi başyazarı Oktay Uygunsuz ’nin köşesindeki yazısında kullandığı “Demin analarını de satan işte o zihniyetin marifetlerini görüyoruz” şeklindeki taşlama muhtevalı ifadelerin kullanılması üstüne sert tartışmalara sahne oldu.

OKTAY YOLSUZ KUSUR DİLEDİ

Oktay Ekşi yazısı üzerine,“Yazının henüz can alıcı olması üzere bu ifadeyi kullandım. Vebal yaptım, keşki maksadımı aşan bu ifadeyi kullanmasaydım” şeklinde hatasını akseptans etti ve özür diledi. Namünasip, “Yazdığımız yazılar taşralara fakslanır ve orada hatalar ve ya eksikler varsa düzeltilerek kafasız gönderilir. Amma hangi yazık kim imla taşralarda yayınlandıktan sonra farkına vardım” şeklinde konuştu.

Canlı yayındaki konuşmaları bağlı olmak üzere haberin videosuna TIKLAYINIZ…

Bir Cevap Yazın