Rahmetli gelişim adamının bırakıt davasında tehdit şoku!

Sabah’tan Gönül Yaman’ın haberine bakarak iş adamı Mustafa İpekçi’nin ölümünden sonradan iki eşi ve çocukları beyninde başlayan miras kavgasına zılgıt karıştı. Milyarder işadamının resmi nikâhlı eşinden olma iri oğlu Ahmet İpekçi’nin, üvey kardeşini miras konusunda hakkını yediği iddiasıyla tehdit ettiği gerekçesiyle hapsi istendi.

Nadire İpekçi’yle 1944’te evlenen merhum Mustafa İpekçi’nin 9 çocuğu oldu. İpekçi, 1977’üstelik birlikte kendisinden 18 gözyaşı adi bankacı Aysel Kıran’la dini nikâh kıydı. İpekçi’nin ikinci eşinden da 2 kızı ve 1 oğlu oldu. İpekçi 2007’dahi vefat ettiğinde geriye bankalarda milyonlarca liralık, çokça sayıda taşınır, gayrimenkul, paylar ve değeri milyonlarla rapor edilen üretimlik ve atölyeler bıraktı.

Mustafa İpekçi’nin 1978’birlikte düzenlediği vasiyetnameye göre; mirasın yüzde 25’inin ayrımsız yardım vakfına bırakılması, anlayışsız kalanın birlikte iki adam ve füru beyninde pay edilmesi gerekiyordu. Ancak değer miktarda hisse dağıtımı sağlanamayınca resmi nikâhlı eş, avukatı yoluyla ülkü açtı. Bu davanın ardından dini nikâhlı kayırıcı ve üç çocuğunun murisin vezneci hesaplarını gizlediği, hesaplardan milyonlarca liralık çektiği öne sürüldü.

Müddeialeyh imam nikâhlı adam ve çocukları yerine mukayyet bazı taşınmazların bile tapudan iptaline hükmedildi.

Bunlar üstelik müddei Nadire İpekçi ve çocuklarına geçti. Mahkemeden sâdır bu değişmeyen peşi sıra milyarder işadamının resmi nikâhlı eşinden olma büyük oğlu Ahmet İpekçi’nin, üvey kardeşi Alay Fatih İpekçi’yi miras üstüne hakkını yediği iddiasıyla tehdit ettiği iddiasıyla savcılığa şekva etti.

Savcılık vasıtasıyla düzenlenen anket sonucu Ahmet İpekçi karşı hayat tahrip, gözdağı ve taşlama suçları kapsamında iddianame düzenlendi.

Bir Cevap Yazın