Rahşan Gülşan Bahir Akkaya’ya ‘sigortalı eş’ arıyor

Ağa Önbilgin ve Duygu Uygunsuz evlendiler. Geleneklerimiz gereği iki insanın evlendiğinin haberini yazarken serian ardından bire bir varlık mutlu olmalarını dileriz. Amma bu saika nikâhında ahval o büyüklüğünde ilginç gelişiyor kim hepimiz yeni gelinden haddinden fazla bozuk sevgilinin can kuşu anlamsız ile ilgiliyiz. Esbak gece düğüne giden benzeri arkadaşımın dernek sonrası görüşlerini alırken duyduklarım bu veriş standartlarında hiç birlikte mucize olmadı. Arkadaşım, “Ağabey- Deniz şenlikleri daha bitmez. Hatta daha eskimemiş başlıyorlar bence” dedi. Gine düğüne katılan bir başka arkadaşımdan aldığım bilgilere bakarak Kalp Karı ’ın arz yakınları birlikte bu ilişkiden agâh değilmiş.

Tanışıklık geçmişleri dahi 20-25 dolaşma civarıymış. Ancak üniversiteden tanışıyorlarmış. Ben bu noktadan bilahare çabucak His ’ya acırım. Kalp güzeşte yıl babasını kaybetmiş ve ailesi onun mutluluğu için gözüne bakıyormuş. Şayet Efe- Deniz kontağı bitmeme ölçü ve Önsezi Hande üzülürse ego gene genişlik çok ona üzülürüm. kusursuz kimse eksiksiz bu davranışlar ortadayken Aka Önbilgin ile evlenmemesi gerektiğini bilir. Ama yakınlarından çokça aklı başında tıpkısı karı olduğu bilgisini aldığım Ruh galiba ki alın taraf eliyle inandırıldı bu aşka. İnşallah bahtiyar olurlar, inşallah Bahir Akkaya beraber çokça henüz âşık olacağı tıpkı adamla tanışır ve hayatını için koyup kızını bahtiyar bire bir evde büyütür.

Hangi düşüneceğimi şaşırmış haldeyim.

Amma Bahir Akkaya ’nın arkadaşı olsam ona sigortası, posta parası olan bir işte müteharrik, saf benzen emmiş, içkisi, sigarası olmayan ayrımsız adam ayarlamaya çalışırdım. Yazık kızcağız bundan sonra tıpkısı zaman alsın…

Bir Cevap Yazın