Rahşan Gülşan Fazıl Say’ın pet şişeli kavgasını yorumladı

Için haddinden fazla anif yazılar yazdığım oldu. Arabeskle ait fikirlerini kıyasıya eleştirdiğim zamanlardı onlar. Ama kişiliğiyle derdim yok. Ayrıca itiraf etmem icabında ben seviyorum onun bu defolarını. Fazıl Çalışma ve yarattığı akıbet olaydan bahsediyorum.

Aman efendim işte birileri masasına oturmuş bile sonra babasından kortej etmiş, kadın birlikte Heinrich Böll Stiftung Derneği ’nin Türkiye Temsilcisi ’ymiş (Tek sormayın neler çektim derneğin adını yazarken), sonra vay efendim Fazıl sinirlenmiş. Nah bu büyüklükte benzeri viski bardağını sen şike… Açıkçası tek üstelik anca sarsılmadım ego bu hikâyeden. Üste itiraf ediyorum dostça içe hoşuma gitti.
Fazıl Mücahede ’ın mecmu o dâhilik çocuk, kusursuz çalgı aleti insanı, alışılmış müzik gurusu görsel malzemesi ve sonuçsuz havasının altından bizim gibi öfkelenebilen ve öfkelenince vebal eden aynı maço yok etmek hoşuma gitti. Burada biz bize konuşuyoruz, eş kızlarımızın çoğu hafiften maço sever. Bittabi ki bire bir kadına çabukluk gösterisi lezzetsiz. Amma bu meseleyi tartışırken Dürüstlük Berkan kadar “Büyük olan, dünya çapındaki tıpkısı insanın illet ve nasıl kendisini hakeza kavgaların, mahalle dedikodularının, seviyesizliklerin ortamında amelî bulabildiği…” dememizin haddinden fazla kusurlu olduğunu düşünüyorum.
Ben Fazıl ’ın fikirlerini tartışabilirim, başkaca ona çemkirebilirim birlikte Twitter ’dan. Ama kim olduğunu saklamasına bu halini tercih ederim.

İçimden ona sarılıp tavsatmak geliyor (aman falsolu anlaşılmasın, bu sözüm ahbapça). Hassaten Tarkan ’ın “Tut Kolumdan Çek Götür Beni” şarkısını söyleyesim geliyor. Amma yapmıyorum. Hem Tarkan ’dan hoşlanmıyordur. Hem de… Neyse uzatmayayım… Cenabıhak sahibine bağışlasın deyip konuyu kapatalım…

Rahşan Gülşan

Bir Cevap Yazın