Rahşan Gülşan ‘Osman ağlama ego üstelik ağlarım!’

Şurası peşin evvelce bildirmek lazım ego öyle familya dramı dizilerini çok da sevmiyorum. Her şeyin konuşmalara dayalı olduğu, bir el telefonu uzağında olan insanların arayıp yekpare gerçekleri birbirine söyleyivermek yerine haftalarca bizi süründürmelerine kıl oluyorum.

Bittabi benzeri da tehlikeli yaş sağanakları var bu minval dizilerde. Allahım ağlıyorlar üstelik ağlıyorlar, gariplerin içi çıkıyor ağla ağla. Bu müstevi beni benden ediyor, hayatımdan buz gibi soğutuyor. Vallahi o dizileri izlerken içtiğim çaydan zerre zevk alamıyorum. Bu nedenle “Amor-ı Memnu”ya da mesafeliydim. “Varaka Dökümü”hangi dahi bulaşmamaya çalıştım. Ama sanırım demincek o formatta ayrımsız diziye kaptırmak üzereyim paçayı.

Bu birlikte hep o kehle kadar Osman ’ın (Egemenlik Berke Zincidi canlandırıyor) suçu. Osman, üç-dört yaşlarında ve büsbüyük tıpkı familya dramının eksiksiz ortasında. Babasını çok seviyor ama babası kardeşlerine bağırıp onları dövmeye başlayınca anca tıpkısı ağlıyor kim elimde ne varsa babasının kafasına ati şekilde ekrana koymak istiyorum. “Öyle Tıpkısı Geçer Zaman Ki” dizisinin Osman ’ı o. Oldukça Emir anca aynı üçkâğıtçılık sergiliyor ki zaman zaman ağlamaktan içiş çıkıyor. Elimden geleni yapıyorum izlememek üzere amma fragmanın kıyısında köşesinde minik Osman ’ı görünce tutamıyorum kendimi. “Osmaaan, ağlama Osmaaan” diyerek diyerek izliyorum. Bak yine bitik oldum yazarken… Hayır canım, gözüme bir özdek kaçtı üstelik o bakımdan…

Rahşan Gülşan

Bir Cevap Yazın