Rahşan Gülşan: ‘Tecavüzcümü bekliyorum’

Yarayışlı işte, bunu bu büyüklüğünde soğukkanlılıkla söyleyemezsin! “Sorunun odağında kim var? Avrat var. Kardeşim sen dekolte giyinirsen bu nev çirkinliklerle karşılaşman şaşırtı olmayacaktır. Tahrik ettikten sonraları sonucundan şekva etmen makûl değildir. Bu konuda suçu işleyenleri savunduğum anlaşılmasın. Elbette işlenen suç sonuç derece iğrençtir.

Ama bu suçun işlenmesinde açık giyim ve tahrik edici kıyafetler giyinen kadının bile etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu konuda tabiatıyla ki koca suçludur, ama kadının bile suçu göz ardı edilirse meseleyi çözümde yanlış girişim atmış oluruz. Bu olayda gelişigüzel iki canip de suçludur” diyemezsin. Hele adının uğrunda “Selçuk Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi Temel Olgun Dalı Başkanı Prof. Dr.” ibaresi varsa on paralık diyemezsin. Yıpranmamış nesilleri yetiştiren, gelecekte insanlara ilmek ile ilgili konularda ziyalı getirecek gençlerin hayata bakışını şekillendiren tıpkı kayırıcı kendisine söylemiş oluyorsun zira. Toplumumuzda söz konusu kadına saldırı olunca böyle düşünen çok adam var. Amma müderris reşit aynı kayırıcı pekâlâ bu kadar aymazca, zalimane, moskof, vicdansızcasına konuşabilir filhakika anlamıyorum. Derk Etmek de istemiyorum.

Müfit efendim tecavüzde iki yan de kabahatli değildir! Tecavüz edilen o bahtsız herif hayatı süresince mağduriyet yaşayacak, sizin kabil insanlar aracılığıyla kötü görülüp aşağılanacak, hayata tutunması haddinden fazla baskı olacak. Bu insanı “ama onun dekoltesi vardı” diye suçlusayan beyin bu ülkede kendine vadi bulamaz.

Bu abuk sabuk fikre bakarak yani açık giyimli giyen karşısındaki erkeği azdırır, sonucuna katlanır mantığıyla “Münasebet bakıyorsunlan” diyerek insan öldürmek, “Anama sövdü” deyip us delmek, “abidik gubidik fikirleri savunuyordu” diyerek esas kullanmak suçlarında üstelik iki canip mı suçlanacak?

Dekolte giyilmeyen elan konservatör yörelerimizde saldırı, taciz üzere taksirat yok mu?

Tanrı canınızı almasın Sayın Orhan Çeker, bu pekâlâ bire bir imansız ve empatiden mahrum tiksinti söylemidir. Açık Giyimli giyen kadını kafadan başı yerde zar etmektir? Bu kadar mı tiksinti ediyorsunuz  “açık giyim giyen” kadınlardan. Hem kime bakarak, neye göre açık giyim? Dekoltenin tanımı herkese bakarak değişebilir. Ama bırakın temas karı zat karar versin neyin dekolte olduğuna! Yoksa siz kadınların Taliban tarzı bürgü giyip meseleyi esaslı kapatmasını mı isterdiniz? Ayrımsız insana cebin işlenen yeryüzü çetin suçlardan biri olan tecavüze bu bakışınızla erkekleri da “karı hitit görünce azan, dem alsın yeter deyip kadının konusunda atlamak talip” mevcudat haline getirdiğinizin farkında mısınız?

Aha iki yıla yakındır bu dekolteli fotoğrafım var köşemde. Bugün sizin üzere büyüttüm. Birinci sayfaya de jartiyerli fotomu koydurdum. Güzel görün diye. temas karıncalanma yarattı mı diye bile iptila etmiyor değilim. Sizce ben evimde tecavüzcümü mü beklemeliyim? Yazıklar olsun hayata, kadına, erkeğe, cinselliğe bakışınıza!

Rahşan Gülşan

Bir Cevap Yazın