Rahşan Gülşan yazdı…

Nikâhına beni çağır sevgilim!

Herhalde başına gelmeyen anlayamaz. Amma Ümit Besen ’in yıllardır seslendirdiğimiz şarkısı, Bahir Akkaya üzere soy oluyor kabil görünüyor. Eğer bire bir serencam dakika gelişmesi olmadıysa Deniz Akkaya ’nın tek evlenmediği kızının babası Ağa Önbilgin dün geceleyin bire bir başkasıyla evlendi. Hem üstelik evleneceğini herkesten saklamayı başarıp alışılmadık etkisi yaratarak.

Dünkü ceride haberlerinin genişlik kırıcı olanı “Efe Önbilgin evleniyor ama Bahir ’le değil” başlığını taşıyandı. Ayrımsız eş yerine kendimi birkaç saniyeliğine Bahir Akkaya ’nın yerine koymaya çalışıyorum ama ödüm patlıyor ve alelacele vazgeçiyorum. Allah kimseye bu kadar nazik ateş ve tayf kırıklığı vermesin. Ağabey Önbilgin aşağılık evleneceğini bire bir akşam önce söylediyse çok ayıp etmiş demektir. Amma imdi ikisi bile sevinmeli bu ikili deliliğin bittiğine. Hani o sunturlu kadın, şarkısında “Artık hayatımdan çıksan diyorum/ Bu ikili cinnet sona erse/ İkimiz için da hayırlısını diliyorum” diyordu evet hah işte çıktı bu düet yekdiğeri üzere hayırlısını dilemeli. İkisini birlikte maceradan maceraya, skandaldan skandala taşıyan bu alışveriş burada sonlanıp hayatlarına kaldıkları yerden devam etmeliler. Bu noktadan sonraları kimin mevsuk olduğunun, en balaban kazığı kimin kime attığının parça büyüklüğünde önemi namevcut. Artık didişmenin, kavgayı uzatmanın ve hırslanmanın bile kimseye faydası bulunmayan. Beyninde en sevdiğin ve onun rızası dışında bebek sahibi olduğun adamın evleniyor olduğu gerçeği var. Eminim kim zaman kabul etmek da zordur Deniz amacıyla şimdilerde.

Eminim etinden et koparılıyor gibi hissediyordur. Ama yapacak ayrımsız molekül namevcut. Ona düşen daha çok kendini bu tartı girdabından kurtarıp bebeğiyle birlikte hayatına beklemek. Amma arkasını dönüp uzaklaşmadan oturup bire bir çöz hesaplaşma yapmayı boşlama etmemeli. Sonuç biraz yıldır yaşadıklarını, sevdiği adama yaşattığı keder şeyleri ve onun namına yaşattığı berbat şeyleri düşünüp hesaplaşmalı kendisiyle. Sonradan (biliyorum bildirme zorudur amma) becerebilirse kendini affetmeli. Sonraları de ayrıksı bir kadınla evlenen ve eskiden çok sevdiği adamı affetmeli. Sonraları… Sonrası iyilik sağlık mümkün. Artık değme şey Bahir ’in kendi gücüne tutkun. Imdi o başa çıkması çokça tahakküm tıpkısı savaşın bir tane askeri…

Rahşan Gülşan

Bir Cevap Yazın