Rahşan Gülşan’dan Teoman’ın özgeçmişi

Bire Bir arkadaşımın bana gönderdiği epostanın laf bölümünde şu yazıyordu: “Rahşan baak. Hangi bulduuuuum :)” Hayırdır inşallah diyerek açtım ekteki dosyayı. Ve okuyucu okumaz dahi kahkahalara boğuldum. Ekteki dosya Teoman ’ın yıllar evvel, henüz şöhret yolculuğu başlamadan reklam ajanslarına hisse senedi başvurusu üzere hazırladığı aç özgeçmiş dosyası idi. Amma bildiğimiz hiçbir özgeçmiş kuralına uymuyordu. İsminin altında “Fatih ’in Fedaisi” tanımlamasıyla başlıyordu. Teoman ’ın isyancı ve kendi kurallarını kendisi mucit kişiliğini yansıtan vesika esasen benzeri anlamda onu neden bu kadar çok sevdiğimizin dahi kanıtı. Inanılmaz tıpkı özgüven, sisteme düzlük okuyan tıpkısı gurur ve elbette ki ayrımsız dahi telefon numarasının altına düştüğü “telesekretere güvenmeyin” notunun anlattığı üzere tertipsiz ve hayatı çok da ciddiye almayan benzeri kayırıcı olduğu bu hoşur dosyadan birlikte anlaşılıyor. Bu özgeçmiş dosyası kendi adıma heybetli tıpkı şeyin sağlaması oldu. Teoman ’ın on paralık ama on paralık oynamadığı, tamamen sadık olduğu ve aksiyon ararken nasılsa zaman haddinden fazla keyfi yerindeyken de ayrımsız olduğunu bağışlamak tıpkı el elan sevdirdi onu.

IŞTE TEOMAN ’MAĞARA ÖZGEÇMİŞİ

1967 yılında İstanbul ’üstelik doğdu. Karakterini şövalyelik değerleri üstüne oturttu. Kendini Boğaziçi Toplum Bilimi ’bile sabitledi. Hayatını şarkıcılıktan kazanıyor. Gay-hanende modasından sonraları, toplum bilimci- hanende modasının çıkacağına fideist birlik. Bu sayede yırtma hayalleri kuruyor. Zorda kalınca gitar ve akordeon birlikte çalıyor. Televizyona de çıktı.

Amerika ’bile yaptığı röportaj ve araştırmalardan hazırladığı “Sado Mazoşizm” mevzulu mesai, arz çok yalvaran dergide kayran algı. Ayrımsız reklam şirketinde, adına staj demeye utandığı ayrımsız süre geçirdi. İşi sevdi. Yapacağına birlikte inanıyor. Üç dakikalık şarkıların seçkin birinin namına okuldan çok molekül verdiğini söylüyor. Soap operalardan “Twin Peaks”i seviyor. Laura Palmer amacıyla ise “ölecek kız değildi” diyor. Biseksüel, kıyacı, kadın yazarlardan Catherine Tremell ’i muhip, iyilerin dostu, fenaların düşmanı kahramanımızın, kamu reklam şirketlerine kuma mesajı var:
“BENİ DEMIN ALMAZSANIZ BILAHARE HADDINDEN FAZLA YANARSINIZ. EYLEMLERİM SÜRECEKTİR.”

Rahşan Gülşan

Bir Cevap Yazın