RAKİP TANIMIYOR

*“Acun Iletişim Araçları”nın patronusunuz. Televizyonda muhabir olarak çalışırken bu noktaya süzülmek garip aynı öz olsa lüzumlu…

– Benim hiç hakeza bir hayalim yoktu. Hiçbir ant “ıleride şurası yapacağım, böyle olacağım” demedim. Elan zaten ben hayallerimin arkasından gitmedim. Hayaller beni iyice yerlere getirdi. Dolayısıyla hayatımda tayf etmediğim şeylerle karşılaştım.
    
*Kısa sürede büyük adımlar attınız. Bu büyüklüğünde adam olmak korkutmadı mı sizi?    

– Ego çok büyümeye kararlı değilim. şu anki durumum, bu çizi benim üzere yeterli. Bundan sonraki hamlemde, henüz adam olmak namına bu şekilde çalışmamak var.

*Kaç çalışanınız var?       

– Aylık verdiğim 50 hayat var. Amma operasyonel kullandığım yaşama sayısı 100 ’ü müstehap. Bu de şu almak; 300 birey benden ekmek yiyor. Bu haddinden fazla çok adamakıllı bir şey. Bundan yağlık çokça mutlu oluyorum. Bire Bir dahi insanların burada mutlu çalıştığını biliyorum. Bu beni daha dahi keyiflendiriyor. Benim şirketimde kimse “Lanet olsun” diye niteleyerek işe gelmiyor.

*Bereketli tıpkısı patronsunuz eylemek ki…  

– Evet, öyleyim… Bunu çokça ferah hissediyorum. Bugüne kadar şirkette kimseye kaçta gelip, kaçta çıktığını sormuşluğum yoktur.

EGO HANGI PARALI AYILAR TANIYORUM

*Ün, patronluk, dünyalık çekmek haddinden fazla pir üstelik, sıkıntılar buna bakarak artmadı mı?

– Arttı tabiatıyla ki… Ama ego iş olayını, oyuna çevirmiş birisiyim. Rastgele sabah şükrederek güne başlıyorum. Olur çok yoruluyorum, çokça sıkıntıyla uğraşıyorum ama sevdiğim işi yapıyorum. Az Daha 24 saat çalışıyorum ama tek yorulmuyorum.

*Haddinden Fazla para kazanıyorsunuz, çokça üstelik kıskanılıyor musunuz?

– Beni çok kıskanmazlar. Çünkü ego kimseye “Çokça param var”ı anlatım etmedim, etmem da. Ego ne paralı ayılar tanıyorum! Hangimiz parayı mezara götüreceğiz? Genişlik kralı dahi gömülüyor! Benim felsefem “Parayla herif olunmaz”, bunu cebin canip üstelik anlıyor. Ego katiyen arabamla afra tafra vermem, çekerlerse trafikte çekerler… Olur araba alıyorum, zira arabaları çok seviyorum. Ego arabayı kullanmayı seviyorum, yoksa izhar etmek üzere almıyorum.

*Dünyalık işlerine siz mi bakarsınız?

– Ego hayatım boyunca mülk hesabı bilmedim. Sakıncasız ol bu yüzden 10 hatim aşkın kazandım. Paraya derişik olacak insanın yapmayacağı manyak şeyler yaptım. Bende ‘paramı kaybetmeyeyim ’ gibi tıpkısı saik yok, seçkin an ‘yeni proje yapalım, bu işe aracısız girelim ’ durumu var. Temas şeye paldır küldür dalarım. ışi baziçe olarak görüp, eğlenerek benzeri şeyler ürettiğim antlaşma, ürettiklerim umum tarafından birlikte akseptans görüyor ve iyi kazanıyorum. Bizim sektörde doğrusu iyi mülk üreten dolgunca kazanır. Kesim bu anlamda faal. Türkiye ’de televizyondan ferah dünyalık kazanılıyor.

İŞİMİ SAPIK GIBI SEVİYORUM

*Esasen siz bahtlı birisiniz. Sakıncasız olun, tıpkısı güruh sizin kabilinden yetenekli Dünya ’lar vardır…

– Bir sürü Acun yoktur. Televizyonculuk diyerek aynı marifet var. Ve o bilimde profesör derecesinde iyiyim. Kendimi bu konuda haddinden fazla iddialı buluyorum. Benim Türkiye ’üstelik televizyonu konuşacağım en fazla beş yaşama vardır. Zira ego zamanının nazik tıpkı bölümünü kamera arkasında, prodüksiyonun içinde harcamış birisiyim. İnsanlar neyi seyrediyor, çokça mebzul biliyorum. Tıpkısı birlikte içgüdülü bire bir öz. Ego haddinden fazla vahim tıpkı bilgiyi sevkitabii ile birleştirince muvaffakiyetli oluyorum. “Acun Firarda”, “Fear Factor” benden sonraları birçok birey vasıtasıyla yapıldı, on paralık kimse benim aldığım reytingleri almadı. ışin sırrı kendini işe tahsis etmek, ondan sonradan olayı domuzuna değerlendirerek ırgamak. Esasta beni kokteyl kabilinden düşünebilirsiniz…

*Şüphesiz yani?

– Servet hırsım namevcut. Araştırmacı bir tipim, dünya televizyonlarını seçme zaman incelerim. ışimi düzgüsüz kabilinden isteyerek yapıyorum, bana oyun kadar geliyor. Tıpkı bile sunucuyum ve olayın merkezindeyim. demincek bu kokteylde olan başka birisi yoktur. Varsa birlikte dalların birinde çöker o can. Adam harcama, harcama, para hırsı varsa 10 bin lira amacıyla projeyi tutak kanala vermez de apayrı kanala verir, zatürre. Ego şu an ne televizyonda hangi program birçok reyting yapıyor, karşısındaki hangi yapıyor, hepsini kazara bilirim.

EGO YÖNETEBİLİRİM AMMA YÖNETİLEMEM

*Aynı kanalın başına geçmeniz üzere öneri aldınız, neden akseptans etmediniz?

– Biraz yerden böyle bir öneri geldi. Ancak benim yapım genel müdür olmaya uygun değil. Ego yönetebilirim amma yönetilemem. Özlük kanalım olursa, çokça dolgunca yönetirim ama…

*Peki aynı kanalınız olacak mı?

– Faydalı, dediğim üzere nema hırsım yok. Kendimi, “Acun TV”m olsun boyutuna yayımlamak istemiyorum. Fakat “Acun Firarda”ı yaparken birlikte “Fear Factor”ü yapmayı düşünmüyordum. Bir şekilde durumlar beni oraya getirdi. demin bulunmayan diyorum amma ayrımsız periyot bakarsın durumlar beni o noktaya getirir ve Dünya TV ’yi kurarım. Ego eğlence sektörünün sunu iyisiyim. şu an reality show ’larda en mebzul prodüksiyon şirketiyim. Monitör; realty show, seri ve bilgelik programlarından oluşur. Ben reality show olayında kendime çokça inanıyorum.

*Güzeşte yıl Türkiye ’deki sanatçılar beyninde sunu çokça kazanç veren ikinci kişiydiniz, bakalım bu sene hangi olacak…

– Sanırım birinci olurum. Birinci olmam bekleniyor.

REYTİNGİMİ SÖZLÜKTEKİ ZAVALLILARDAN ANLIYORUM
 
*İınternetteki sözlüklerde sizin üzere on paralık gür şeyler yazmıyorlar, bunu biliyor musunuz?

– Biliyorum… Ego reytingimi oraya alfabe yazan gâh zavallıların yazdıklarıyla ölçüyorum. Hangi büyüklüğünde entry olursa, ben o akşam programın reytingini ongun-dağ anlarım.

Sema Muazzez /Hürriyet

Bir Cevap Yazın