Ramazan Güllabi: ‘Burcu Esmersoy kusur etti!’

Geçtiğimiz dönem Bloomberg HT ’da Gülin Yıldırımkaya ’nın konuğu Itır Esmersoy ’du. Yıldırımkaya soruyor; “Ramazan Güllabi yazmış; ‘Hususi hayatıyla çok aşkın gündeme geliyor, çok ses getiren bire bir spor haberi ile anılmıyor ’ eleştirisi vardı. Okuduğunuzda hangi düşündünüz?”

Burcu Esmersoy şu cevabı veriyor; “Yanlışı var. Zira ego spor tarihinde benim diyen spor spikerlerinin da yapmadığı röportajlar yaptım. Güzelliğimle öne çıkmaya çalışmadım, aksine makyaj üstelik haddinden fazla az yaparım, eş kabilinden gömlekle istidlal, mini eteklerle kitap yapmam. Ben spor spikerliğinde bir büro açtım, kadınların de bu işi yapabileceğini gösterdim ve benden sonradan birçok avrat spor spikeri oldu. Ama ben kadınlığın kullanılmasına karşıyım, bunu fail arkadaşlarıma üzülüyorum. Bence kendilerini değil işlerini sunmalılar. Onun dışında şöyle bir köken var: Ego NTV Spor ’bile spor spikerliği yapıyorum, muhabirliği yapmıyorum. Muhabirlik yapsam ben da röportajlar yaparım. Falsolu yerden vurmayı denemiş amma tor.”

Itır Esmersoy konusunu kapatmıştım amma madem eleştirilerimi gündeme getirmiş birkaç yanıt vermem geçişsiz… Burcu gürültülü getiren röportajlar yaptığını söylüyor, spor camiasının yetişkin isimlerine sordum ‘Şaibe mı ettim var mı doğrusu hakeza amal ’ diye niteleyerek, biricik ses çıkmadı tallahi…

Esmersoy hem cinslerine nazik yanlışlık yapmış bu konuşmasında onu da söylemem geçişsiz. Mini etekli spor spikerlerine ‘Ego kadınlığın kullanılmasına karşıyım ’ emretmek mutsuz benzeri yaklaşım. Temas mini eteklik giyen kadınlığını mı sergiliyor yani? O ant sana sormazlar mı raks yarışmasındaki dansları pantolonla mı yaptın diye!

Neyse kim karşılık vermediğine bakarak tıpkısı konuda uygun kalmışız; O de hususi hayatı ile gündeme yetişme konusu…

Bak bazen eş noktada bile buluşabiliyoruz.

Ramazan Bitirmiş

 

Bir Cevap Yazın