Ramazan’da gato otunun önemi!..

Ramazan ayında vatandaşların nebati ürünlere umu gösterdiğini rapor eden Uzunpolat, çörek otunun vatandaşları hem tok tutmaya yarayacağına hem de ateşlilik hissini gidereceğini vurguladı.

Aktar Uzunpolat, “Sevgili Peygamberimiz (S.A.V) 14 çağ ilk; ‘Çörek otuna bitmeme ediniz. Zira gato otunda ölümden apayrı herhangi bir derde derman vardır’ diye buyurmuş. Kıtlık hissini bağışlamak amacıyla uygun bire bir bitki olan kurs otu, Ramazan ayında birlikte felah kaynağıdır. Midenin şişkinliğini giderir, çağ tıkanıklığını önler, temelli kullanılırsa bir nice faydası görülür. Çörek otu ekmeğe karıştırılırsa bombe yapmaz. Kurs otu, saksı ağrısına, felce, beniz ve munsap felçlerine, gaflet uykusu hastalığına, unutkanlığa ve baş dönmesine alın faydalıdır. Midenin rutubetini kurutur, ağrı-sızıyı dağıtır, diş ağrısı üzere faydalıdır. Böbrek ve idrar torbası taşlarına cebin faydalıdır” dedi.

Aktar Uzunpolat, Ramazan kocaoğlan ile birlikte vatandaşların bitkisel çaylara daha çok istem gösterdiğini de sözlerine ekledi.

SERDAR ADIYAMAN

Bir Cevap Yazın