Rasim Ozan Kütahyalı’yla Yaşar Nuri Öztürk’ün sert tartışması!….VİDEO

Film Yıldızı tv ’üstelik yayınlanan Yerde Göğe isimli programın mazi akşamki konukları “teravih namazı yoktur” çıkışıyla ruzname mucit tanrı bilimci Yaşar Nuri Öztürk, Islamlık hukukçusu Abdülaziz Bayındır, Tasavvuf Tarihi akademisyen Prof. Dr. Mehmet Demirci idi.

Programda epey sert ve sıkıntılı tartışmalar yaşandı. Yer anif tartışmalardan biri de programın konuklarından Yaşar Nuri Öztürk ’ün “teravih namazı yoktur” şeklindeki açıklaması amacıyla halkla yapılan röportajın yayınlanmasının peşi sıra koptu.

Yaşar Nuri Öztürk halkla yapılan röportajlarda aleyhine söylenen sözlere sinirlenince olanlar oldu. Öztürk röportaj yapılan kişileri “namussuz” olarak nitelendirdi. Bunun üzerine Kütahyalı Öztürk ’e ‘ ’Bire Bir tanrı bilimi profesörü namına halka hileci adına seslenmek akıllıca mu? ’ ’ sorusunu yöneltti. Öztürk ’ün Rasim Saz Şairi Kütahyalı ’evet: ‘ ’Sen programını yap, senin yaşın büyüklüğünde ben televizyon izledim. Bu VTR ’da izlenenlerin tersini söyleyen 500 yaşama bulurum ’ Mikrofon alıp sokağa çıksam aynı an ekran karşısında oturamazsın” dedi. Bunun üstüne sunturlu gerilen stüdyoda Kütahyalı: ‘ ’Bulursun tabi Etiler ’birlikte, Çağa ’te bulursun! Sözünü söyledi. Sinirlendiği değme halinden mahsus olan Öztürk: ‘ ’Etiler ve Bebek ’te yaşayanlar ahali değil mi? ’ ’ diye niteleyerek çıkıştı.

İşte o anlar…

Tutulmak üzere haberin videosuna TIKLAYINIZ!..

Bir Cevap Yazın