Rasim Saz Şairi Kütahyalı’ya otelde polis baskını!..

Sabahleyin Gazetesi’nde meydan düzlük köşesinde olayın eşiyle gelişigüzel gittikleri Kapadokya’dahi yaşandığını belirten Kütahyalı’nın “Erkinci Kanı Kongresi’ne paralel polis güçleri baskını” başlıklı yazısı şöyle:

“Hafta sonu Kapadokya’üstelik Erkinci Beyin Kongresi vardı. Eşim Nagehan’la kongrenin katılımcılarındandım. Aslında bu yazıda kongrede konuşulanları aktaracaktım. Fakat öyle tuhaf bir olay yaşadık kim öncelikle bunu anlatmalıyım.

Kapadokya’ya cumartesi geldik ve Kongre’nin yapılacağı otele yerleştik. Sonrasında mecmu gün sunumlar ve tartışmalarla geçti. Günün akşamı bire bir dostumuzun ısrarıyla kullanılmamış küşade bambaşka bire bir mekâna geçtik. Orada konaklayıp alışveriş sabahı Kongre’nin yapıldığı otele geldik. Can girdiğimde otel çalışanları benimle bahsetmek istedi.

Tün yarısı tüm 4’te polisler otele baskın yapmış ve ‘Rasim Ozan Kütahyalı’yı alacağız’ demişlerdi. Otel görevlileri acayip tavırlarla mevrut bu polis güçleri ekibini görünce yepyeni olmuştu. ‘Neden alacaksınız?’ deyince birlikte cevap vermemişler ve ‘bize mevrut buyuru böyle’ demişlerdi. Beni alıp nezarethaneye koyacaklarını ve pazartesi sabahı savcıya ifade vereceğimi söylemişlerdi. İçlerinden biri pişkin pişkin gülerek ‘pazartesi sabahına kadar misafir edeceğiz kendilerini’ demişti. Bunun üzerine otel yetkilileri de eşimle beraber otelden ayrıldığımı söylemişti. Bu cevaba çokça öfkelenen polis güçleri ekibi önce kaldığımız otel odasına başat yapmış fakat odanın gereksiz olduğunu görüp daha üstelik öfkelenmişlerdi. ….

Avukatımı ve İçişleri Bakanlığı’nı aradığımda hareket elan bile ilginçleşti. Daha tabir vermediğim ayrımsız şikayet dosyasını mazeret etmişti koşut polisler.

Bir Cevap Yazın