Rasim Saz Şairi Kütahyalı’ya Sakarya’da denetim!

6. DURUŞMADA YAKALAMA KARARI ÇIKARILMIŞTI

Milliyet’te vadi düz habere bakarak İstanbul 28. Temel Ukubet Mahkemesi ’nde 11 Eylül Cuma Namazı haset görülen 6. duruşmaya tutuklanmadan sanık Rasim Şair Kütahyalı katılmamıştı. Bunun üstüne mahkeme üstelik Maznun Rasim Âşık Kütahyalı ’nın yapılan aramalara denk bulunamadığını ve defans vermekten kaçındığını belirterek karşı yakalama kararı çıkarılmasına karar vererek duruşmayı ertelemişti.

SAKARYA ’DE GÖZALTINA ALINDI

Sakarya ’nın hendek İlçesi ’nde geçtiğimiz çarşamba haset polisler yoluyla gözaltına alınan Kütahyalı, mevcutlu kendisine Trap Adliyesi ’hangi getirildi. Trap Asliye Ceza Mahkemesi ’nde hakim karşısına çıkan Kütahyalı ’nın yüzüne yakalama emri okundu.

“BENİM BU EYLEMİM SORUMLU GAZETECİLİK YAPTIĞIMIN AYRIMSIZ KANITIDIR”

Kütahyalı yaptığı savunmasında o günlerde Fatih Terim ve Ünal Aysal ortada şişman tipkisi ağız dalaşı meydana geldiğini belirterek, “Ünal Aysal, Fatih Terim ’e tasavvur çektiği ancak namına ulaşamadığı, Fatih Deyim ’mağara da mesajı aldığı halde Ünal Aysal ’a dönmediği tartışılıyordu. Ünal Aysal, Fatih Kavram ’in mesajı aldığını ancak kendisine kasten dönmediğini söylüyordu. Fatih Kavram ise mesajın kendisine ulaşmadığını ve Ünal Aysal ’ın namına ve kamuoyuna dalavere söylediğini kanıt ediyordu. Kamuoyu ikiye bölünmüştü. Ego ünlü ve sorumlu bire bir gazeteci adına hangisinin şarlatan olduğunu kamuoyunu aydınlatmak amacıyla araştırdım. Araştırmalarım sonucunda Fatih Terim ve Ünal Aysal arasındaki tasa kayıtlarına ulaştım. Plan kayıtlarını gazetecilik görevim gereği kamuoyuna paylaştım” dediği öğrenildi.

“BENİM BU EYLEMİM BENZERI GAZETECİLİK BAŞARISIDIR”

“Benim bu eylemim mesul gazetecilik yaptığımın bire bir kanıtıdır” dediği kaydedilen Kütahyalı ’nın şunları söylediği belirtildi: “Gerçekleri halkoyu benim sayemde öğrendi. Benim bu eylemim ayrimsiz gazetecilik başarıdır. Ölçüm edilmesi gereklidir fakat hakkımda haksız adına ukubet davası açılmıştır. Amerika birlikte olsaydı bana Pulitzer Ödülü vermeleri gerekirdi. Ayrıca ego bilim kaynağımı yorumlamak zorunda değilim. Antrparantez ego kaynağımı açıklasaydım da Fatih Terim çokça henüz edisyon duruma düşebilirdi. Fatih Terim ’e asla taşlama etmedim. Suçsuzum beraatimi istiyorum”

İFADESİNİN ARDINDAN BAŞIBOŞ BIRAKILDI

Mahkeme, Kütahyalı hakkındaki yakalama emrinin savunmasının alınmasına müteveccih düzenlendiğini belirterek, sanığın savunması belirleme edilmiş olduğundan salıverilmesine değişmeyen verdi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ’nca hazırlanan iddianamede Teknik Direktör Fatih Anlam ile aralarında yaptıkları mesajlaşmaların basında yayınlanmasına bozukluk olduğu iddiasıyla Galatasaray spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal hakkında “haberleşmenin gizliliği ihlalsuçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis, bu mesajları 30 Ilkgüz 2013 tarihinde göstergeç programında yayınlayan Rasim Şair Kütahyalı karşı de “taşlama ve haberleşmenin gizliliğini ihlalsuçundan 1 yıldan 6 sene 8 ayak tabanı kadar mapushane cezası kâm ediliyor.

Bir Cevap Yazın