‘Reaksiyon’ için ansız tadat başladı!

İbrahim Çelikkol, Veri Soyder, Yurdaer Okuyucu, Nehir Erdoğan, İsmail Demirci ve Erdal Beşikçioğlu kabilinden birbirinden liyakatli isimlerin kayran aldığı oyuncu kadrosu ve iddialı teaser ’larıyla şimdiden adından alay ettirmeye başlayan “Aksülamel”, ayrımsız grup bıçkın kayırıcı ve kadının tarihin akışını değiştirmek uğruna hayatlarını ortaya koymalarının hikayesini anlatıyor.

Bordo bereli oluyor

İbrahim Çelikkol ’un dünyanın her durumunda özel operasyonlara katma alp bir bordo bereliyi canlandırdığı Aksülamel ’birlikte, İsmail Demirci ise gözü mütehammil tıpkı polis güçleri memuru rolünde seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Oğuz Yüzbaşı ’nın görevi uğruna terketmek zorunda kaldığı, sakat sevgilisi Doktor Zeynep ’i Haber Soyder canlandırırken, kendisine nevmit aynı amor besleyen Savcı His rolünde ise Nehir Erdoğan görk alıyor.

Erdal Beşikçioğlu ’ndan damarı bozuk nahiye

Kayran aldığı yapımlarla büyük gusto toplayan Erdal Beşikçioğlu ise Oğuz ’un girdiği öç amacında, izzet içerisinde müesses yapının, çarkıt düzenin başındaki eş Güç Aslan” rolüyle seyirciyle buluşurken, kalburüstü aktör Yurdaer Kari ise, Türkiye ’nin esaretten kurtulması üzere and içmiş Ihsas Başkanı Gürkan rolünü canlandırıyor.

Türkiye öz oyununu kuruyor

Üstünde oynana oyunlarla tarif edilegelen Türkiye ’nin bu halinden sıyrılıp öz oyununu kurduğu  Aksülamel ’üstelik, birbirlerinden bambaşka güvenecek kimseleri sıfır, boyunlarını bükmek hesabına ölmeyi hücre düzlük ayrımsız kol kahramanın öyküsü gözler önüne seriliyor…

Büyüklük içerisinde kurulan yapıya cebin, uğraş amacıyla hayatlarını ortaya koyacak olan bu kol girişecekleri stabil mücadelede sadece düşmanlarını değil, kaderlerini bile karşılarına alacaktır. Oğuz, yıllar ilk görevi için geride tasarruf etmek zorunda kaldığı aşkı Zeynep ’in üstelik bu yapının hedefinde olduğunu görecek, Tekin ise benzeri yanda kız kardeşinden sakladığı sırrıyla, başka yanda ise Oğuz ’un bildirme yakın arkadaşı ve bilinmez aşığı olan Kalp ’ya olan duygularıyla mücadele edecektir.

Tepki, bağımsız milletvekili bire bir ülkenin hür insanları tevessül etmek amacıyla sisteme karşı bire bir başlangıç kaldırısının hikayesi.

Yapımını Tepki Film ’mağara üstlendiği, senaristliğini Âşık Akdoğan ve Emre Özdür ’ün yaptığı Reaksiyon ’un direktör koltuğunda ise Saygınlık Fecir oturuyor.

Proje danışmanlığını Bahadır Özdener ve Başar Başaran ’ın üstlendiği dizinin nutuk yönetmenliğini ise Nilüfer Çamur yapıyor.

Bir Cevap Yazın