Recep Çilingir yazdı

Bundan beş altı kamer önce bucak yazımda kendisini çokça anif eleştirdiğim üzere gâh ağabeylerim bana sitem etmişlerdi. Ben da işaret ki kantarın topunu kaçırdım ama insanların namusuna şerefine alelhusus bu gepegenç aynı kız ise, bu kantarın bütünü haddinden fazla kaçmadı diyerek kendimi savunmuştum.

Bugün görüyorum ki, çokça haklıymışım verilen egemenlik beni haddinden fazla mevsuk çıkarıyor.

Şu dakika ilgi koparmak isterim, bahis konusu benim hangi kadar akıllıca veya nahak yere olduğum değil. Medyadaki çimlerin lacerem ezildiğini ve nemli fillerin zahir oynaştığını benzeri kere henüz gözler önüne bırakmak.

Olur, teferruatlı yıllardır kendisini magazinci namına adlandıran ama mesleğe başladığımdan bu yana hiçbir antlaşma kendisini magazin duayeni adına görmediğim aynı şahsiyettir kendisi.

Biraz kamer ilk Türkiye ’nin sevilen iki ismini hedef alarak ve gepegenç tıpkısı kıza bühtan atarak kendisini gazetecilik görevimi yaptım ben yazmasam ötekisi yazacaktı diye hayasızca savunan, kendini haddinden fazla yüce benzeri yerde çokça araştırmacı tıpkısı gazeteci yerine gören ama bire bir özdek dahi olamayan Aykut Işıklar ’ın, bugün o yalanlama yayınlandıktan sonraları vicdanı zahir, insanların yüzüne bittabi bakıyor, elbet sokağa çıkıyor, çokça merak ediyorum.

Gazetecilik ilkelerine tek şekilde münasebetsiz yaklaşım ve alfabe tarzıyla ego gazetecilik görevimi yaptım diye kendini savunan Aykut Işıklar, vicdanın rahat mı? Bire Bir kez elan soruyorum? Hala o koltukta oturmayı türe ettiğini düşünüyor musun? Hadi sen yüzsüzce düşünüyorum diyorsun peki? Sayın Erhan Başyurt, siz ne vicdan ve göz acısı ile hala bu adamın orada görev yapmasına iftira atmasına şişirme haber yazılar yazmasına pekâlâ müsaade ediyorsunuz, bittabi aynı telakki ve vicdan var sizlerde, ego anlamadım.

Kendisinin şahsiyeti ile benzeri alıp veremediğim bulunmayan. Magazinci ve ermiş gazeteci yerine ortalıklarda dolaşan Aykut Işıklar ’ın, ortalıklarda dolaşarak bu işi siktirici adabıyla edebiyle özne arkadaşlarıma verdiği zarardan dolayıdır öfkem namına…

Vakıa bu saatten sonradan murafaa, kendisini en nazik benzeri ceza ile özlük köşesinde yalanlama yayınlatarak domates dolması dolanını Türk halkına göstererek vermiştir.

Demin aramak istiyorum iletişim araçları yöneticileri büyüklerime?

Canan Zaman Gazetesi Umumi Kitap Yönetmeni Erhan Başyurt ’a tetebbu etmek istiyorum? Tamamıyla öz adamınızın müsaade haset istediği tarihe yazılmadı diyerek işten çıkardığınız magazin camiasının gerçekten emektarı Ulu Gürdil ’e alın vicdanınız rahat mı, diye niteleyerek düşkünlük ediyorum?

Zira kurumunuzu ve gazetenizi bu büyüklüğünde pejoratif ve epey düşüren haberler eden köşesinde yazan Aykut Işıklar ’a alın sesiniz çıkmazken Mualla Gürdil ’i bu büyüklüğünde kıytırık sebepten kontekst işten çıkarıyor olabilmeniz, elbette tıpkı vicdandır anlamadım.

Tıpkısı sözüm dahi canan ablamız Şengül Balıksırtı ’na… Annesine küfrettiği amacıyla Mehmet Ulvi Erbil ile Akmerkez ’dahi aday tartışma dallı güllü Mustafa Deryahan mı hak etmiştir kurumu aşağılık düşürdü diye niteleyerek tazminatsız işten çıkarılmayı evet de Aykut Işıklar kadar yapınca mı türe ayar aynı personel kurumu gerçekten düşürdü diye tazminatsız işten çıkarılmayı?

El insaf diyorum iletişim araçları yöneticilerine ve patronlarına. Tamam, sizlerden Sayın Simavi Ailesi gibi medya çalışanlarına cemaat çıkıp beyin göstermenizi doğrusu beklemiyoruz amma bu kadar bile adaletsiz olmanızı dahi beklemiyoruz.

Bu konuda mensubu olduğum MGD yönetimini da Basın Konseyi ’ni de medyadan mesul celal bakanımız Sayın Bülent Arınç ’ı da göreve davet ediyorum. Imdi birileri bu adaletsizliğe dur demeli. Doğruluk fail olması müstelzim yerde olmalı, arif olan anlamıştır herhalde?

Filler az buçuk de olsa filliğini bilmeli bence.

Gani günler dilerim

Recep Çilingir

Bir Cevap Yazın