Recep Çilingir yazdı

İLETİŞİMCİLERİN İLETİŞİMSİZ KALMASI NELERE ETMEN OLUYOR?

Bizler gazeteciyiz işimiz bildirişim ve kamuoyunu bilgilendirmek, ama nedense ayrımsız birimizi bilgilendiremiyoruz. Bizler bu hatayı zaman zaman işimizde da yapıyoruz. Tıpkı telefon açıp, “Refik nedir bu işin aslı” diye olayın kahramanı olan şahıslara sorgusuz sualsiz, gördüğümüze veya duyduğumuza inanarak bilim yapıyoruz.

Aha bu iletişim kopukluğundan periferi kimi zaman kavisli bilgelik yaptığımız gibi ziynet üstelik kendi içimizde hiç olmaması gereken nahiye yazılarında hakaretlere vasıl, ne haberciliğe ne üstelik adamlığımıza yakışan durumlar yaşıyoruz.

Serencam yerine yıllardır bizzat benim koca dediğim ve kendisi sevdiğim aynı güç olan Sacit Arslan ile hem MGD de alay malay görev aldığım hem dahi işimiz gereği tanıdığım adamlığını takdir ettiğim bu gazetecilik camiasında parmakla sayılacak kişilerden biri olan Erol Işık ’la yaşanan en son görüngü.

Burada tekrar vurguluyorum iletişimcilerin iletişimi bilmemeleri veya kullanmamaları kimi zaman hiç istenilmeyen ve on paralık yaraşıksız antrparantez hakarete varan sonuçlar doğuruyor.

en üst örneği birlikte Sacit arslan ve Erol mum beyninde yaşandı.

Sacit ağa, beni aradı kendisiyle ayrıntılarıyla konuştuk. Kendisi üstelik kantarın topuzunu kaçırdığını amma bunun geçmişe müstenit bazen olaylardan kaynaklandığını söyledi.

Peki geçmişe müstenit bazı olaylarla Erol ’un ilgisi var mı? “NAMEVCUT.”

“Şimdiki MGD yönetiminin bir ilgisi var mı ağa” diyerek sorduğumda, Sacit ağa dahi adalet verdi.

Erol ’dahi günah yok mu, onda bile var. Sacit koca önceki yer yazısını yazdığında arayıp “ağa hayırdır” deseydi, işaret kim de vaziyetler bu noktaya gelmeyecekti ama olan oldu herhangi bir iki tarafa üstelik bence yakışmadı.

daha çok benim düşüncem rastgele iki tarafın de kendine yakışanı yapması?

Recep Anahtarcı /MGDmagazin

Bir Cevap Yazın