Reese Witherspoon:

– Anneniz ve büyükanneniz eliyle daha muhafazakar bir bölgede yetişmişsiniz amma demin baktığımızda gayet doğacak görüşlü bire bir aktör karşımızda. Bunu neye borçlusunuz?

Seçkin zaman büyükanneme haddinden fazla düşüncesiz olduğu halde illet çalışmadığını sorardım. O dahi anne babasının çocuk doğurduktan sonra çalışmasını onaylamadığını anlatırdı. Hayatında seçenekler bulunduğunun farkında değildi. Ego buna bildirme mail şahidim. Güneyde büyümek almak henüz ataerkil tutmak eylemek. Stanford Üniversitesi ’ne başvurduğumda tıpkısı eş meslektaşım “Asla başaramayacaksın. Seni istemezler” demişti. Ego da “Deneyeceğim” diye niteleyerek yanıt vermiştim. Ve seçildim! Ama bu çelişkinin üstesinden gelemeseydim demincek olduğum eş olamayacaktım.

– Yer balaban destekçiniz anneniz miydi?

O bildirme iyi dinleyicimdir. Eğlenceli olmadığım zamanlarda üstelik bana kendimi komik hissettirmiştir. Bana birey keyfi vermiştir. Temas zaman “Bir öz yapılmasını istiyorsan kendin yap” der. Bana bu cümleyi 100 yol söylemiş olmalı, çocukken, gençken ve dün telefonda konuşurken…

‘Eşim genişlik nazik destekçim ’

– Jim ile az daha ilkokul yıldır evlisiniz. Kuşkusuz gidiyor?

Tanıştığımızda o 39 yaşındaydı. O zamandan bu yana çok değişmedik. Onu gelişigüzel sabık çevrim bundan sonra seviyorum.  Ego onun bahtiyar olmasını istiyorum o birlikte benim. Günümün çoğunluğu “Acaba mutlu mudur?” diyerek düşünmekle geçiyor. O bile benim amacıyla bir şeyleri düşünüyor. Jim bildirme nazik destekçim. Beni seçme devir cesaretlendirir.

– Aynı müteşebbis, çekimci, oyuncu ve ana adına zamanınızı kuşkusuz değerlendiriyorsunuz?

Önceliğim ailem. Neredeyse aynı buçuk yıldır sinemayla ilgilenmiyorum. Kişi işime odaklanıyorum amma antrparantez vaktimi kızımla birlikte etmek istiyorum.

– ‘Yılın Kadını ’nın arkasında sizce ne var?

Çok, tutkunun ve cesaretin sakıncasız zehir vardır. Tüvana kalkmak için seni kuşatan bir Kargaşa dolusu koca olmalı.

2011 yılında Jim Toth ’la evlenen Witherspoon, aynı sene sonra oğlu Tennessee James ’i dünyaya getirdi. Oyuncunun önceki evliliğinden de Ava ve Deacon adında iki çocuğu var.

Bir Cevap Yazın