Reyhan Karaca’nın müzikle mahmul 22 yılı!

Bugün’den Gülden Avuç’un röportajı…

DÜNYA STANDARDINDA AKSIYON YAPIYORUM

* Aynı süredir müzik dünyasından uzaktasınız. Bu süre içinde neler yaptınız?

Aslında hiçbir zaman müzikten uzaklaşmadım… Single ve maxi singlelar tutmak üzere, rastgele sene kullanılmamış şarkılar yaptım ama belki bu serencam 2 single büyüklüğünde haddinden fazla yüklenmemiş, bol planlanmamış olabilirim…

YENİ AYNI FESLEĞEN HEDEFLEDİK

*Bu albüme pekâlâ hazırlandınız?

‘Şans’ şarkısından geçmiş ocakta sâdır ‘Sobe’ şarkıma hazırlığım 6 ay sürdü. Alışılmamış ayni Fesleğen Kara çıkarmayı hedeflemişti emek arkadaşlarım. Aldığımız tepkilere bakılırsa çokça bile kalburüstü olmuştuk. Dakikasında arkasından DMC’den sâdır ‘Şans’ tipkisi Ayla Çelik bestesi. ‘Sobe’da olduğu kabil aranjörü Amerikalı müzisyen Arpeggio…  Eksiksiz görümsetme ve stüdyo çalışması Amerikan ayni ekip yoluyla hazırlandı. Son 2 çalışmamda dünya standartlarında çalışmanın gururunu yaşıyorum.

GÜNDEMDE KALMANIN SUNU EVIRE ÇEVIRE YOLU SAZ

*Uzunçalar değil dahi single yapmanızın  nedeni ne?

2015 yılı içinde 2 single hazırladım. Bütün dünya daha çok bu şekilde çalışıyor. Albümler hazırlanırken araya muhakkak singlelar ekleniyor. Daim yetiştirici tevessül etmek, yıpranmamış soundlar çıkarmak ve sevenleriyle daha kesif iletişimde girmek üzere şok amal görmek, gündemde kalmanın yeryüzü iyicene yolu tipkisi müzikçi amacıyla.

*Pop müzikte Demet Akalın ve Hande Yener peş peşe uzunçalar çıkarıp, haddinden fazla fazla hayal yapıyor ve bati rakamlar kazanıyor siz illet geride duruyorsunuz?

Geride durmuyorum, çalışmaya bitmeme…

ÇALIŞKANIM KOŞMAYA DEVAM

*Çalgi dünyasında şu anda bulunduğunuz düzlük sizi istiğna ediyor mu? Hayallerinizde neler var?

Ongun tipkisi ismim, dolgunca tipkisi kariyerim, koskocaman hedeflerim var. Çalışkanım… Daha hangi isterim. İsmimden, yaptıklarımdan, yapacaklarımdan çokça memnunum. Bu olduğum yere özlük tırnaklarımla, çalışarak, didinerek geldim ve adalet ettim amma gideceğim kayran üzere koşmaya bitmeme ediyorum.

AFRİKA’DAN EVLAT YAPMAK İSTEDİM, OLMADI

*Kimse Namevcut Mu Derneği yoluyla Somali, Sudan ve Pakistan’a gittiniz. Orada gördükleriniz ve yaşadıklarınız size hangi kattı?

Oraları ortada olmaksızın yaşadığınız hayata şükredemiyorsunuz. Aldığınız gelişigüzel çağ, yediğiniz her lokmanın kıymetini anlıyorsunuz. Babasız torunlar haddinden fazla aşkın. Ona rağmen o mağrur bakışlarını asla unutamam. Evlat yapmak istedim ama olmadı. Çocukları annelerinden ayırmayın, burada bakın dediler. Kimsesiz çocukları dahi organ mafyasından dünya vermek istemiyorlar.

*Farklı sosyal rehavet projelerinizden küçümseme şayan misiniz?

Adale Çıplak Tümörleri Derneği yönetim kurulunda çalışıyorum. Antrparantez çıkmaz hayvanları ile ilgili derneklerle çalışıyorum. Benim yaşam amacım hayatta faydalı tipki şeyler yapabilmek.

KARDEŞ ACISIYLA MÜZİĞE SARILDIM

*Şişman tipki zehir yaşadınız. Kardeşinizi kaybettiniz… Bu proses elbet geçti?

Şüphesiz geçebilir kim… Yıkıcı amma hayata çıkışmak gerekiyordu. 2.5 yıl canınızdan can kopuyor ve elinizden tek şey gelmiyor. Bazen düşünürken bile hangisi mahiyet hangisi değil beynim kabul etmiyor. Fakat tipki şekilde hayata tutunuyorsunuz… Ben dahi işimle hayata sarılmayı seçtim…

PİLATESLE KÜL 14 KILOGRAM VERDİM

*Bundan sonraki hedefleriniz ne?

Mutluluk… Bunun amacıyla bile hangi gerekiyorsa ne büyüklüğünde calışmam gerekiyorsa çalışmayı hedefliyorum…

*Formunuzu şüphesiz koruyorsunuz?

Perhiz ve pilatesle 14 kilo verdim. Tınlamalı tagaddi ve haftada 5 dolaşma 2’şer saat çalıştım. zaman zaman pes ettiğim dönemlerde finalde kuşkusuz görüneceğimi tayf ettiğimde gücüm hesabına geldi. Hedefe odaklanmak büyüklüğünde sunturlu tipkisi motivasyon şekli yok. Herkese bunu özellikle referans ederim.

Bir Cevap Yazın