Reytingde ‘yaz savaşları’ başlama aldı!..

Akşam Ezanı Life’da saha alan habere bakarak yaz aylarının gelmesiyle, kış sezonundan itibaren bitmeme fail birçok dizinin mevsim finali yapması, kullanılmamış projelerin kendini göstermesi için iri tıpkı felek oluşturdu.

Yaz ekranları birbirinden iddialı dizilerle ve yarışmalarla doldu. Seyircilerin bir nice seçeneğe topluluk olduğu projeler beyninde ise reyting savaşları şimdiden başladı. Liyakatli ayrımsız çizgi tutturarak, eylülde başlayacak olan yeni eser döneminde bile aylamak talip dizilerde oynayan iddialı esame dahi özen çekiyor.

Show TV, bu yarışta Hikâye Polat ve Övünç Kasabalı ’nın başrolünü paylaştığı ‘Ağlatan Raks ’ dizisiyle kayran alıyor. Dizide Türk kızı ve Çerkes erkeğinin imkansız aşkı anlatılıyor.  TRT 1 ise Ramazan dizilerinin hazırlıklarına başladı. Kanalın eskimemiş ev dizisi ‘Maltalık Yokuşu ’nun başrollerini Cem Davran, Renkler Boran ve Asuman Dabak paylaşıyor. 

Bu Cuma atv ekranlarında başlayan ‘Özge Muallel ’üstelik ise  ailelerinin tamlık alın çıkmalarına rağmen evlenen Meryem (Ipek Tuzcuoğlu ) ve Ecevit ’in (Orhan Tığ)  hars ve heykel farklılıkları yüzünden sarsılan evliliklerinden sonradan ikiz kızlarından birinin anneye, birinin babaya verilmesi konusunda gelişen olayları laf ediliyor. Star TV ’birlikte 3 gelinin komik ve hüzünlü hikayesini anlatan ‘Kaçak Gelinler ’üstelik da Selin Şekerci, Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu alengir alıyor.

YENİ YARIŞMALAR

İki yıl aradan sonra ekrana dönen Mehmet Ali Erbil, ‘Eyvah Düşüyorum ’ ile seyirciyle buluşuyor. Erbil ’mağara esprileriyle renklenen program Çin ’den Amerika ’ya, Uruguay ’dan İspanya ’ya kadar dünyanın dört bir yanında yayınlanıyor. ‘Çarkıfelek ’ten boşalan tahtı ise “Ego Bilmem Eşim Agâh”le başladığı takdimcilik işinden sonradan kariyerinde evire çevire ilerleyen İlker Ayrık devraldı. Oktay Çaykara de hareket meşbu yarış ‘Vay Bacanak ’ ı sunacak.

Bir Cevap Yazın