Reytinglerle ait ilginç gelişme

Ve muhtemel cevap geldi. Reytingler ile ait problemin sebeplerinin bulunduğu bağlanmış açıklama.

Bilindiği için Hükûmet kararıyla yaz saatine geçiş 30 Mart 2014 namına 31 Mart 2014’e alınmıştır. Bir Nice bilgisayar sisteminde olduğu üzere Baskül Media’nın kullandığı sunucularının antlaşma dilimi konfigürasyonları da 30 Mart’ta istikbal saate geçecek şekildedir. 31 Mart’ta olacak değişikliğe tedbir yerine sunucularımızın ve kullandıkları “time server”ın yapılandırma dosyalarında manüel başkalık/güncelleme yapılarak 30 Mart gecesi tetiklenecek değişikliği çelmek, 31 Mart’ta farklılık olmasını nail olmak gerekmektedir.

Bu çerçevede yapılan hazırlıklar içerisinde “time server” sunucumuzda uymazlık mamul ancak 15 dakika içerisinde başkalık dosyasında benzeri günah olduğu farkedilmiş ve hoşgörüsüz alınmıştır. Bu günah esnasında başvuru sistemleri 16:30-17:00 arasındaki başvuru dosyalarını çarkıt günlü kendisine değerlendirilmiş ve silmiştir.

Sistemimizde üç sayı müracaat sistemi bulunmaktadır. Curcunalı eşleşmelerinin hangi müracaat kullanılırsa kullanılsın akla yatkın olması üzere tekmil sistemlerin saatleri senkronize tutulmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz konfigürasyon hatası sistemler aracılığıyla döküntü devir kendisine algılanmadığı üzere umum başvuru sistemlerine bulaşma etmiş ve bire bir dosya kahır problemi eksiksiz sistemlerde yaşanmıştır.

Bu ant aralığına ait patırtılı referansları, sistemlerden recover edilmeye çalışılmaktadır. Recover edilememe durumunda  TV Monitoring sistemi için kaydedilen videoteyp dosyalarından yeniden referanslar oluşturulması üzerinde çalışılacak ve önümüzdeki hafta 27.02.2014 gününe ilgilendiren fen 16:30-17:00 saatleri arasını üstelik içerecek şekilde gine paylaşılacaktır.

Düzeltici aksiyon yerine;

Tıpkısı daha el kitabı ahit konfigürasyonu yapılması icabında, geçmiş referans sistemleri arasındaki ant senkronizasyonu kapatılıp sistemler yalıtılacaktır. Başkalık yapılan hep teslim edildikten sonradan yeniden senkronizasyon açılacaktır. Böylece beklenen hataların sirayetinin önüne geçilecektir.

Bilgilerinize sunar, mebzul çalışmalar dileriz.

Bir Cevap Yazın