RİBERY DAHI EZEL DA AYNI ŞEYİ YAPTI..

Amor ve öç meşgul paradigma Öncesizlik 14 haftadır yayınlandığı Show Tv’ye geçtiğimiz günlerde veda etti. Bunun nedeni ise çok izlenmesine rağmen paradigma ekibinin kanaldan parasını alamamasıydı. Kader topçu Ribery da vaktiyle formunun zirvesindeyken Galatasaray’dan ayrılmasının nedenini alamadığı paralar kendisine açıklamıştı.

Bu günkü köşesinde ‘Öncesizlik, Ribery’ydi Show TV elinden kaçırdı’ başlığıyla bu konuyu ele kayran Mevlüt Tezel’in yazısı;

Acun Ilıcalı’nın, ‘Öncesizlik’ dizisinin Show TV’den atv’ye geçişiyle ilişkin yorumlarını hayretle okudum… Önce sinekten yağ çıkarırcasına Show TV’nin ‘Öncesizlik’ için yaptığı sözde kıyakları sıralamış.

Neymiş Show TV, ‘Ezel’in gününü bol seçmiş, tanıtımına çokça bindi vermiş… Canan Acun, bunu herhangi bir kanal yapıyor ve beğenmek zorunda. Show TV’nin ‘Öncesizlik’e yaptığı yatırımı dilenciye sadaka verir gibi anlatmanın alemi hangi?

Yani Dünya’un mantığıyla akım edersek; Show TV, olmasaydı ‘Öncesizlik’ izlenmeyecekti. Sevgili Dünya, fenomene dönüşmüş bir diziden bahsediyoruz yahu! ‘Öncesizlik’ bu, var mı ötesi! Aslında Acun bile biliyor bu gerçeği ama onun derdi Show TV’nin avukatlığına soyunmak! Acun’un beni asıl şaşırtıcı açıklaması ise, ‘Ezel’in maddesel sorunlar yüzünden atv’ye geçişini etik bulmamasıydı.

Dünya diyor kim; “Show TV’nin ödemeleri geç yaptığı doğrudur ama kimsenin parası Show TV’birlikte kalmaz…” Tıpkısı da; keşke ‘Ezel’ciler kullanılmamış çekilen bölümü kanala vermeselerdi, o antlaşma sorun tez çözülürdü demeye getiriyor. Öneriye bakar mısınız? ‘Öncesizlik’cilerin yapması gereken; özlük kanallarını bölüm yayınlamamakla gözdağı etmekmiş! Acun’un genişlik dram açıklaması ise şu reşit: “Ezel’i işleyen rüfeka, unutmayalım kim iki yıl önceki de aynı dizileri vardı Show TV’birlikte, ‘Dudaktan Kalbe’ diyerek. Onun birlikte ödemesini geç alıyorlardı. Ancak o seri aksiyon yapmıyordu.

O ahit hisse senedi yapmıyorken, Show TV o diziyi hep destekledi.” Vay be, Show TV hangi arkalama sever aynı kanalmış. Sınır değil eli nimetli UNESCO! Canan Acun, bizde mahalleden arkadaşlarla benzeri sekans çekmeyi planlıyoruz. Halk kamerasıyla çekilecek. Kadronun tümü toy isimlerden oluşuyor.

Direktör birlikte benim. Ilk dizim olacak, somurtkan heyecanlıyım. Ne dersin Show TV bize bile kıyıcı yapar mı? Bildirme iyisi Dünya’un anlayacağı dilden yeknesak vereyim: Hani Galatasaray, Ribery’nin aynı ayak topu sihirbazı olduğunu unutup, parasını ödememişti. Ribery de geleceğini yönetmek adına Fransa’ya uçmuştu. ‘Ezel’in transferinde de genişlik tıpkısı. Fenomene dönüşmüş tıpkı paradigma, setteki çaycısından başrol oyuncusuna aylardır dünyalık ödenemediği için atv’ye geçti! Ebat budur, ajitasyona ister bulunmayan. ‘Bu Ihtisas Seni Unutur mu?’ dizisi de bire bir sorunu yaşıyor!

Canan Acun, töre bilimi dersi yüklemek istiyorsan evvel 24 saat içre iki kanala ani transfer olan Saner Ayar’ı (Show TV Genel Ürün Yönetmeni) anlat bizlere.

Mevlüt Tezel /Sabah

Bir Cevap Yazın