Rize Özel Yönetim Umumi Kâtip Yardımcısı tutuklandı

EŞ ÇOCUĞA ODASINDA CINSEL SÖMÜRME SUÇLAMASI

Milliyet’te düzlük düz habere göre Rize El Özel İdaresi Genel Yazman Yardımcısı ve Kızılay Bölüm Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş, iddiaya bakarak 10 periyot önce elbise yardımı yapacağını söylediği ayrımsız koca çocuğu  yanına çağırdı. Gezmiş, yamaç odasında pantolon giydirmek istediği 14 yaşlarındaki çocuğa bu tam cinsel istismarda bulundu. Bayağı bala eve döndükten sonra yaşadıklarını anlatınca sülale polise başvurdu ve şikayetçi oldu. Evolüsyon üzerine polis güçleri merkezine çağrılan Mehmet Nuri Gezmiş, ifadesi alındıktan bilahare bırakıldı. Fakat olayla ilişik incelemeyi sürdüren polis güçleri, Gezmiş ’in Özel Dalavere Umumi Sekreterliği ve Kızılay Büro Başkanlığı ’ndaki bilgisayarlarına ahali koparmak amacıyla savcılığa başvurdu. Ancak müddeiumumilik el koyma kararı vermedi, bilgisayarların rızaen getirilmesini istedi.

FORMAT ATILDI, HARD DİSKLER DEĞİŞTİRİLDİ

Bilgisiyarların tasdik edilmesi sonrasında ustalık tetkik başlatan polis güçleri, eşkâl atılarak birlik sunulan silindiğini, hard disklerin ise değiştirildiğini saptadı. Bunun konusunda hard disk değişikliğinin yapıldığı elektronik beyin firması ile temasa sabık polis, temin ettiği eski hard disklerdeki silinmiş verileri kurtardı.

Bilgisayarlarda yapılan incelemelerde, hoşur yaştaki koca çocuklarla ilişkin uygunsuz görüntüler ve yazışmaların bulunduğu, telefon kayıtlarında üstelik, erkek çocuklara gönderilen gâh ters mesajlar ile yazışmalar ve enformasyon kayıtlarının ortaya çıkarıldığı öğenldi.

BAŞKA EŞ YAVRU IÇIN ÜSTELIK ŞİKAYET GELDİ

Polisin olayla ilgilendiren çalışmaları sürerken Gezmiş için ikinci bir şikayet geldi. 13 yaşlarındaki benzeri erkek çocuğun ailesi savcılığa başvurdu ve Mehmet Nuri Gezmiş ’mağara  çocuklarına tensel istismarda bulunduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu. Bu evolüsyon konusunda geri geceleyin savcılık talimatı ile gözaltına alınan Mehmet Nuri Gezmiş, Asayiş Bölüm Müdürlüğü ’ne getirildi. keyif kontrolünden geçirilen ve gece nezarette tutulan  Gezmiş, Rize Adliyesi ’hangi gönderme edildi ve çıkartıldığı mahkemece çocuklara cinsî istismar suçlamasıyla tutuklanarak Kalkandere hapishane ’hangi göderildi.

YETİŞTİRME YURTLARINDA DE CINSÎ SÖMÜRME İDDİASI

BU ARADA, geriye dönük araştırı özne polis güçleri, Mehmet Nuri Gezmiş ’in 1983-1987 yılları beyninde Diyarbakır ’ın Kulp İlçesi ’nde muallimlik yaptığı dönemde adi yaştaki erkek çocuklara yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma geçirdiğini tayin etti.

2003 yılında zat başvurusu üstüne Rize Sosyal Hizmetler Mülk Müdürlüğü görevine getirilen Mehmet Nuri Gezmiş üzerine, kuruma ilişkin yetiştirme yurtlarında küsurat erkek çocuklara yönelik eşeysel sömürme iddiaları ile hakkında 2007 yılında denetmen soruşturması açıldığı öğrenildi. Koca çocukları evine götürdüğü, odasına aldığı ve cinsî istismarda bulunduğu yönünde çocukların ifadeleri üzerine müfettişlerin Gezmiş hakkındaki adli enstantane talebine dönemin Mülki Idare Amirleri ’nin cevaz vermediği ortaya çıktı.

GÖREVLERİNDEN ÇEKILME ETTİ

1990-2002 yıllarında Rize ’de muhtelif okullarda Diyanet Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği eden ve 2005 yılında Kızılay Rize Ofis Başkanlığı görevine getirilen evli ve 2 yavru babası Mehmet Nuri Gezmiş, 2013 yılından bu yana Mülk Hususi Idare Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütüyordu. 10 dönem önceki hakkındaki şikayetler üstüne Kızılay Ofis Başkanlığı ’ndan ricat fail Gezmiş, El Hususi Yönetim Genel Yazman Yardımcılığı görevinden bile ayrılarak emekliliğini rica etti.

Bir Cevap Yazın