Rize’de cazibe eden gazeteciye cüretkâr!.

Rize ’üstelik familya ve işyerlerini dolaşarak vatandaşları dini görüşlerini anlatan ve kardeşçe toplantısı üzere camiye çağırma eden Pakistan tabiiyetli 4 hayat, gerginliğe nöbet açtı. Pakistan Bildiri Cemaati üyesi oldukları tamlanan 4 kişiden şikayetçi olan vatandaşlar ile onlara bindi veren grup beyninde tartışma artık. Camiye gelen polisin pasaportlarını onaylamak istediği Pakistanlılar, kaynak düz gazetecilere saldırdı.

Gülbahar Mahallesi ’nde Pakistan tabiiyetli kişilerin Müftülüğe tutkun Patent Cami ’nde geceyi geçirdikleri, gündüzleri familya ve hareket yerlerini dolaşarak vatandaşlara dini uyarılarda bulundukları ve dostane üzere akşamları camiye çağırma ettikleri bilgisini alan polis güçleri harekete geçti.

Mazi akşam sonrası camiye revan polis güçleri, içeride derinti halinde olan Pakistan tabiiyetli kişilerin pasaportlarını incelemeye aldı. Bu tam cami önünde toplanan bazı vatandaşlar geceleri camide küsurat bu kişilerden şikayetçi olduklarını belirtti. Pakistanlılara bindi veren destarlı ve cübbeli gâh eşhas ile şikayetçi olan vatandaşlar beyninde ağız dalaşı imdi. Polisin araya girmesiyle tartışma büyümeden önlendi.

Polisin pasaportlarını taharri ettiği Pakistan uyruklu 4 yaşama fon kayran gazetecilere saldırdı. Polisin müdahalesi ile durdurulan 4 güç henüz bilahare Terörle Savaş Büro Ekipleri marifetiyle incelendi. Pakistanlı 4 emanet arkası sıra camiden ayrıldı.

Pakistan Tebliğ Cemaati üyesi olduğu öne sürülen 4 kişinin Türkiye ’yi dolaşarak vatandaşlara dini konularda görüşlerini aktardıkları belirtildi.

Özgürlük

Bir Cevap Yazın