Robben Haziran’da Fener’de!

Takvim’birlikte vadi kayran habere bakarak Fenebahçe, Van Persie’nin uyarısı ile harekete geçti… Bayern’den sezon sonu ayrılacak olan Arjen Robben ile mebde anlaşmasına vardı. Sarı-Lacivertliler Hollandalı yıldızı devir arası renklerine katmak için korkulu çarpışma verdi. Ancak Robben, “Bayern ile sözleşmem 2017’ye büyüklüğünde sürüyor. Şu zaman yılda 10 milyon Euro kazanıyorum. Ancak sezon böylece Ancelotti’nin gelmesinden bilahare mahsus Bayern ile yolları ayıracağız. Fakat o ant transferime cevaz menfaat” dedi. Robben’in almanak kazancının vergilerle gelişigüzel 10 milyon Euro olduğu ancak Alman kulübünden ayrılacağı üzere Van Persie ile bire bir şartlarda imza atmaya sıcak baktığı öğrenildi.

YILLIK 5 MİLYON EURO SEVAP

Arjen Robben’in babası Hans Robben’i İstanbul’a davet eden Fenerbahçe’nin önümüzdeki günlerde Hollandalı aktör ile ön tören düzeni imzalayacağı anlatım edildi. Sarı-Lacivertliler’in Hollandalı yıldıza Van Persie ile ayrımsız şartları sunacağı ve Robben’in almanak 5 milyon Euro ücrete “peki” diyeceği belirlendi. Alman basını üstelik Robben’in Fenerbahçe’ye transferinin haziranda gerçekleşebileceğini yazdı.

ROBBEN’İN PİYASASI DÜŞÜYOR

Robben transferini sunma çokça Van Persie’nin istediği belirtildi. Fenerbahçe Yönetimi’nin hem Van Persie’nin verimini artırmak, hem birlikte dünyaca ünlü tıpkısı yıldıza Sarı-Lacivertli formayı hakaret etmek namına bu transferin üzerine titrediği belirtildi. Arjen Robben’in Euro 2016’dahi oynamayacak olması dolayısıyla gelecek sezonki piyasasının düşeceği ifade ediliyor.

BU MEVSIM ÇABUCAK 12 MAÇTA OYNADI

Hollandalı baht Arjen Robben, bu sezon Bayern Münih’te 12 maçta eşkal giyebildi. Sakatlığı dolayısıyla bu mevsim birçok maçı kaçıran Hollandalı, 12 karşılaşmada 5 gol atıp 2 da asist yaptı.

Hollandalı futbolcu geçtiğimiz sezon Bayern Münih’de 30 karşılaşma oynadı. Robben 30 maçta 19 gol atıp 9 dahi asist yaptı.

Bir Cevap Yazın