Roma’dan Salih için para!

Hürriyet’ten Koray Durkal’ın haberine bakarak zinde futbolcu amacıyla henüz ilk 4 milyon 750 bin Euro kiralama bedeli ödeyen Italyan ekibi, bonservise üstelik 11 milyon Euro ödeyecek. Fenerbahçe’ye toplanmış 15 milyon 750 bin Euro kazandıracak olan Salih, Ardıl Turan’ın 12 milyon Euro’luk rekorunu kırıp ‘Türkiye’den Avrupa’ya aktarma olan arz fiyatlı topçu’ unvanının eskimemiş sahibi olacak.

Roma, Fenerbahçe ’den kiralık kendisine kadrosuna kattığı Salih Uçar ’ın tapusunu almak amacıyla harekete geçti.

Sky Sport ’fecir John Solano ’nun haberine göre, beceri direktör Rudi Garcia ’nın takımın geleceğinde majör bir yere erbap olacağına inandığı Salih Uçar ’ın takımda kalmasını istedi. Bu dilek üzerine sportif direktör Walter Sabatini da sözleşmede kayran düzlük 11 milyon Euro ’luk (yaklaşık 36 milyon TL) opsiyonu girmek amacıyla girişimlere başladı.

Fenerbahçe ’den geçtiğimiz sene Italyan ekibine 4 milyon 750 bin Euro karşılığında kiralanan Salih, 11 milyon Euro ’nun dahi ödenmesi halinde sarı lacivertli ekibe 15 milyon 750 bin Euro (kısaca 50 milyon TL) kazandırmış olacak.

Bu rakamlar sonrasında Salih Uçar, 2011 yılında 12 milyon Euro’ya Galatasaray’dan Atletico Madrid’e aktarma olan Arda Turan’ın ‘Türkiye’den Avrupa’ya aktarma olan sunma pahalı Türk topçu’ unvanının de sahibi olacak.

Bilindiği üzere Ardıl Turan Atletico Madrid’deki bembeyaz kariyerinin arkası sıra bu sezonun başında 41 milyon Euro’ya Barcelona’ya satıldı.

Bir Cevap Yazın