RTÜK bu şakayı affetmedi!..

Kanal D’birlikte yayınlanan ‘’Şanslı Masa” ünlü programda form gereği teyzesini aşağılayan ve çok kiloları üzere ‘’Göbeğin dubleks karı üzere, Muşmula suratlısın” diyen yeğenin sözleri, ceza getirdi. RTÜK, 400 bin teklik nakdî ceza verdi.

RTÜK toplantısında, 2 Mart 2013 haset yayınlanan ‘’Şanslı Masa”  ünlü program ele makbuz. Programa katılan Mine ünlü tıpkı eş, sunucular Sinan Çalışkanoğlu ve Orçun Kaptan’ın yönlendirmesi ile, teyzesini sinirlendirip, suret kıyafetini eleştirdi.

BEŞBIYIK SURAT

Teyzesine, ‘’ Rujun on paralık yakışmamış, küpelerin birlikte avize kadar. O küpeleri Afrika kabileleri üstelik takmıyor. Zevksizsin, yaşının kadını değilsin. Muşmula suratlısın. Yiye yiye dubaya dönmüşsün, karnın reşit hatim ikmal. Göbeğin dubleks ev gibi.” dedi. Bu sözler karşısında mizah mağduru teyze, haddinden fazla sinirlendi ve ağlamaya başladı. Elan sonradan birlikte teyzeye köken açıklandı. Yeğen ise, 5 bin lira kazandı.

Fakat teyzeyi ağlatan şakayı RTÜK affetmedi. Bu sözleri yarış gereği da olsa, ‘’Kişinin onurunu zedeleyici, aşağılayıcı, adi düşürücü nitelikte” buldu. Yasada kayran kayran ‘’Radyo TV yayınları, koca onuruna hürmetkâr, birey evet da kuruluşları tenkit sınırları ötesinde aşağı düşürücü, pejoratif veya bühtan niteliğinde olamaz” ilkesini ihlal gerekçesiyle, Hat D’ye 400 bin 136 lira, nakdî ceza verdi.

İşte RTÜK’ün affetmediği o hezel!..

İzlemek için haberin videosuna TIKLAYINIZ!…

Bir Cevap Yazın