RTÜK ‘Bu Tarz Benim İçin’ harekete geçti!..

Milliyet’ten Alemdar Yılmaz’ın haberine göre raporda, izlence için üslup yarışmasından çokça aşağılama ve hüküm içeriği bulunduğu kaydedildi.

Edinilen bilgilere göre; sonuç dönemde RTÜK ’e yapılan şikayetler ortada Kertenkele adlı kol filmle gelişigüzel “Bu Forma Benim” adlı programda meydan aldı. RTÜK ’nam klasman ettiği vatandaş şikayetlerinde de “Bu Tarz Benim” ünlü programın, “Umumi Ahlak, Manevi Değerler ve Ailenin Korunması İlkesine Muhalefet” kriterini ihlal ettiği belirlendi.

Hakem Heyeti kızıştırıyor ’

Raporda şunlar saha aldı:
* Sözkonusu programda izlenilirliğin arttırılması için gerilim düzeyinin sonsuz peş seviyede tutulmaya çalışıldığı, lüzumlu sunucunun gerekse yargıcılar kurulu üyelerinden bazılarının ortamı dindirmek amacıyla herhangi bir ceht ifşa etmek bire bir yana tartışmaları elan dahi kızıştıracak şekilde konuşmalara karışma oldukları, yönlendirdikleri belirleme edilmiştir.

* Yarışmanın tamlanan amacını aştığı, aynı stil yarışması olmaktan uzaklaştığı, yarışmacıların rakiplik konularının zatî çatışmalara döndüğü, karşıdakinin rızası olmadan onun hususi anlarını taşıt altına alarak gerektiğinde bununla zılgıt edebilmenin başvurulabilecek bire bir kez adına ortaya konulmasında benzeri sakınca görülmediği gözlenmiştir.

Koruyucu simge yok

* Serencam adına: Show TV ’nin, mevzuatınRadyo ve monitör im hizmetlerinde, yavru ve gençlerin fiziksel, zihinsel yahut sağtöresel gelişimine beis verebilecek türde mazruf haiz programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu alem kullanılmadan yayınlanamaz” hükmünü ihlal ettiği değerlendirilmiştir.

Bir Cevap Yazın