RTÜK DAHI ‘AŞK-I YASAK’YA DEĞER VERDİ!..

Aşk-ı Memnu polemiği büyüyor… Firez ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ’ın “Ekin Bakanı namına RTÜK ’ü uyarıyorum. Yerel dizilerde asla hız ve cinsellik kışkırtması olmamalı. ‘Aşk-ı Yasak ’nun uzun hayvan hikâyesine dönmesinden  şikâyetçiyim. Kurtlar Vadisi ’ndeki sürat sahnelerinden rahatsızım. Ilgili Vekil arkadaşıma da söyledim. Ayrıntılar izliyor, saati 23.00 ’kap sonraya alınmalı ’ ’ sözlerinden sonra RTÜK dahi izleyici görüşlerini bildirdi.

Kuruma 2009 yılında bildirme haddinden fazla sızıltı yerel dizilerden geldi. Aşk-ı Yasak önceki tam kayran alırken, bu diziyi ‘Kurtlar Vadisi-Pusu ’ ve ‘Bir Tane Türkiye ’ izledi. İzleyiciler arz çok “çocukların ve gençlerin korunması ’ ’ ile “Türk aile yapısı ve ahlaka aykırılık ’ ’ gerekçesiyle şikâyette bulundu.

izdivaç ‘topal ’ladı YEMEĞE ŞIKÂYET VAR!

Gömlek programları karşı kaydedilen 4 bin 333 bildirimin yarısına yakını “Zuhal Topal ’la Evlenme ’ ’ adlı programına geldi. Bunu yüzdelik 13 ’le ‘Müge Anlı ile Tatlı Anif ’ ve yüzdelik 8 ’le ‘ ’Esra Erol ’la Izdivaç ’ ’ ünlü nesil programları izledi. RTÜK ’ad verilerine göre, seyirci yarışmalardan üstelik  huzursuz. Bu konuda yer çok şikâyet ‘Yemekteyiz ’e geldi. Bu yarışmayı ‘Tıpkısı Şarkısın Sen ’ ve ‘Mehmet Ulvi Erbil ’le 50 Sarışın ’ takip etti. 

Akşam Ezanı

Bir Cevap Yazın