RTÜK’te sürpriz gelişme..

RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun ’un, keyif nedenleri ve kurumda yaşanan idari sıkıntılar dolayısıyla, reislik görevinden istifayı düşündüğü öğrenildi. Daha stabil bire bir karar vermemekle alay malay Dursun ’un, Riyaset görevini bırakıp RTÜK ’te uzuv namına görevine bitmeme edeceği belirtiliyor.

Dursun, geçen hafta RTÜK ’ad AKP kontenjanından seçilen üyeleri ile aynı aşındırmak yedi ve bu düşüncesini üyelere de açıkladı. Namına ehliyetli desteğin verilmediğini düşünen Dursun ’un, esenlik nedenleriyle dahi, bu cins tıpkı değişmeyen kabul etme arifesinde olduğu belirtiliyor. Ancak ara sıra üyelerin Dursun ’u bu kararından vazgeçirmeye çalıştıkları birlikte bildirildi. 13 Temmuz 2005 tarihinde RTÜK üyeliğine seçilen Dursun, 17 Temmuz 2009 ’de RTÜK Başkanı olmuştu.

Bahir Feneri davası dolayısıyla kesinleşmemiş benzeri dönem geçiren bozuk başbuğ Zahit Saf ’dan sonra bu göreve mevrut Davut Dursun, uzlaşmacı ve yararlı tavırları ile, RTÜK ’ün zedelenen imajını yöneltmek üzere çaba harcayarak, yardım sağlamıştı.

Dursun ’un başkanlıktan istifası durumunda, halen Başkanvekilliği görevini sürdüren Prof. Imparator Yerlikaya ’nın namzet olabileceği bildirildi. Muhafazakar kimliği ile maruf Yerlikaya bir müddet önce ‘ ’Melaike Korusun ’ ’ adlı dizide, sanatçıların elinde arpa suyu şişesi göründüğü, Pepsi Max reklamında Aysun Kayacı ’nın ‘‘Şehevi biçimde öpüştüğü ’ ’ ve tıpkı klipte bile Rio ’lu kızların bikinili dans etmeleri nedeniyle, TV kanallarına ceza istemiş, fakat kurul bu istemleri reddetmişti.

Gazeteport

Bir Cevap Yazın