RTÜK’TEN 500 BİN TL’LİK CEZA!..

Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Prof. Yaşar Nuri Öztürk’ün, danışmanı Kâmil Müftüoğlu ile “Yasak Aşk” yaşadığı iddiasını, Çizgi D ekranına taşıyan Esra Ceyhan’ın programına, ukubet geldi. 

RTÜK, hususi hayatın gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle Hat D’ye 500 bin liralık para cezası verilmesini kararlaştırdı. Ukubet, Biçim D’den ati savunmaya göre kesinleşecek. Benzeri müddet ilk yayınlanan Esra Ceyhan’ın sabah programına katılan Yaşar Nuri Öztürk’ün eşi Sevgili Öztürk, kocasının kendisini aldattığını belirten açıklamalarda bulunmuş, telefonla programa bağlanan Yaşar Nuri Öztürk dahi iddiaları reddetmişti.

İKİ ÖRGEN KARŞI ÇIKTI

GAZETEPORT’un edindiği bilgiye göre bu karara, RTÜK üyeleri Rüya Alp ve Taha Yücel yeraltı kaldı. Alp ‘’ Magazin programları, kamu hizmeti anlayışına akla yatkın konuları değil, ünlü kişiler ve onların yaşamlarını içerir. Ev içre kalması tercih edilenleri, basında açıklanmış eden konunun taraflarıdır. Magazin programının hakeza tıpkısı konuya meydan vermesi doğaldır” dedi.

Taha Yücel ise ‘’ Programda, Yaşar Nuri Öztürk’ün eşi Canan Öztürk, kocasının kendisini aldattığını istikbal sürmüş, eşi de telefonla programa bağlanıp görüşünü açıklamıştır. Izlence hele hanımların sorunlarının tartışıldığı bir programdır ve tartışılan konunun programın formatı çerçevesinde eser ilkelerine uygundur” dedi.

Yaşar Nuri Öztürk’ün yaşını büyüterek seçimlerde namzet gösterdiği  danışmanı Tamam Müftüoğlu ile amor yaşadığı  öne sürülmüş, eşi Canan Öztürk üstelik, Müftüoğlu ve kocasını, evde saçları yaş ve bağırsak çamaşırı olmadığı halde bastığını sav etmişti. Tartışmaların arkası sıra Yaşar Nuri Öztürk, boşanma davası bile açmıştı.

Gazeteport.com

Bir Cevap Yazın