RTÜK’ten ‘Diriliş, Ertuğrul’a al anaç!

Milliyet’ten Önder Yılmaz’ın haberine bakarak RTÜK uzmanların izledikleri Basübadelmevt dizisi üzerine hazırladıkları raporda, şu tespitler düz aldı: “Ertuğrul Gazi okunu fırlatır, haçlı askerinin boynundan saplanır ve kanlar fışkırır. Ertuğrul Gazi ve Alpleri haçlı askerlerine bıçak, tığ ve balta ile kafalarından ve vücudunun çeşitl yerlerinden keserek öldürmektedir. Ertuğrul Gazi Haçlı askerlerinin boğazını kesmektedir.

Ayrıca Titus Mütedeyyin eserlerin başlarını sırayla kesmektedir. Dizide hunriz cidal sahneleri ve baş akçakesme görüntüleri bulutsuz tıpkısı şekilde ve herhangi bir mozaikleme evet da flulaştırma yöntemleri kullanmadan mümasil çekicilik ekrana getirdiği görülmüştür. Serencam yerine dizi filmde meydan düzlük hunriz ve ser akçakesme görüntülerinin münhal ve kemiksiz tıpkısı şekilde verilmesi nedeniyle çocuk ve zinde yaştaki kişilerin bu görüntülerinden aksi etkilenebileceği, psikolojilerini ve hisse senedi süreçlerini damarı bozuk yönde etkileyeceği kanaati oluşmaktadır.”

Bu tabir  doğrultusunda TRT1 televizyonuna tıpkı esbak kamer elde ettiği Reklam gelirinin yüzdelik 1 ’i oranında para cezası kesildi.

Bir Cevap Yazın