RTÜK’ten ekrandaki ‘tarz’ savaşına dev ukubet!

Milliyet’ten Alemdar Yılmaz’ın haberine göre vatandaşların aheste şikayetleri zımnında zamanında Show TV ’ye iki posta para cezası kesen RTÜK, TV8 ’bile yayınlanan, “Bu Eşkal Benim” ünlü programı bile affetmedi. RTÜK, cezayı verirken reyting için herif onurunun hiçe sayıldığını kaydetti.

RTÜK uzmanları, 17 Karı 2015 ’te TV8 ’de yayınlanan Bu Eşkâl Benim ünlü yarışma programı üzerine can alıcı benzeri ifade hazırladı. Show TV ’birlikte yayınlandığı dönemdeki kabil reyting için yarışmacıların ve jürinin aşağılayıcı, sarakacı ve kayırıcı onurunu zedeleyici tıpkı tutum takındıklarını dile getiren uzmanlar raporda şu tespitlere düzlük verdi:

“Yarışmacıların birbirleriyle orostopolluk geçtikleri, birbirini banal düşürmeye çalıştıkları ve aykırı dudak dalaşına girdikleri bölümlerin programın ekibi yoluyla dolay plana çıkarılarak izleyiciye sunulduğu görülmüştür. Eliminasyon gecesinde Maria ’nın giydiği kıyafeti beğenmeyen Samimi, saraka alarak Maria amacıyla, ‘www dideban yine mi korkunç oldum yasakçı com ’ diyerek dalga esbak, Maria de Candan ’mağara kıyafeti için, ‘www nokta nısıf belirtik dideban com ’ diye yanıt vermiştir.”

200 bin TL ceza almıştı

Eğin Kurul, uzmanların raporu doğrultusunda yaptığı değerlendirmede TV8 ’deki Bu Kalıp Benim programına bir elan önce Show TV ’ye verdiği gibi nakdî ceza kesti. Üst Kurul, ceza kararını mevzuatın, “yayınlar âdem onuruna ve özel hayatın gizliliğine hürmetkâr olma ilkesine” dayandırdı. Ukubet miktarı TV8 ’mağara tıpkı önceki ay elde ettiği reklam gelirinin yüzdelik 1 ’i büyüklüğünde olacak.

RTÜK, henüz önceki Show TV ’deki, Bu Merkez Benim adlı yarışmaya 200 ’çeri bin TL civarında iki ayrı ukubet kesmişti.

BU HABERE AIT CURCUNAMEDYA.COM’DAKİ AYRIKSI DETAYLARI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ…

Bir Cevap Yazın