RTÜK’ten Fox TV’ye 115 bin teklik ukubet!..

RTÜK, “Nevmit Aile Kadınları” adlı dizide vadi düzlük ‘Yemekten sonraları tatlıya geçeceğiz’ sözünü, ‘Cinsellik’ kendisine niteleyip, ukubet verdi.

“Umutsuz Eş Kadınları” ünlü dizide düzlük düz ‘Yemekten sonradan tatlıya geçeceğiz’ sözü ve dizideki avrat karakterin, kocasının ellerini vücudunda gezdirmesi, ‘Cinsellik ‘ kendisine değerlendirildi. Fox TV’ye 115 bin lira ukubet verildi.

RTÜK toplantısında, Fox TV’da 19 Eylül gecesi,yayınlanan “Nevmit Familya Kadınları” adlı sıra ele makbuz. RTÜK Takip ve Değerlendirme Dairesinin bu konudaki raporunda şöyle denildi:

”Dizide Gülşah ve Nüfuz isimli sülale-insan süt kuzusu sahibi olmaya değişmeyen verirler. Gülşah özel kıyafetlerle Kuvvet’in yanına dirimsel ve ona önceki sunturlu benzeri aşındırmak yiyeceklerini, daha sonradan de tatlıya geçeceklerini söyler. Tatlıya geçeceğini söylerken Iktidar’in ellerini zat vücudunda gezdirerek esasen eksantrik aynı şey kastetmek istediğini anlatır(…) Kuvvet Gülşah’a ‘Hadi ayrıntılar gelmediyse hızla bebek yapalım’ der. Gülşah ve Kudret yatakta çarşafın altında gülüşürlerken çocukları Alara odaya dirimlik(…) Alara “Ego üstelik seyredebilir miyim ana?” der.”

RTÜK üyeleri bile, ‘Çocuğun tensel eğitimi sırasında muhtelif bilgilerin zamansız verilmesi evet dahi çocuğun durmuş oturmuşluk düzeyine akıllıca olmayan füru içermesi, sakıncalar doğurabilmektedir’ görüşü ile diziyi, ‘Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine uymazlık verebilecek nitelikte’ buldu. Fox TV’ye 115 bin teklik nakdî ceza verdi.

GAZETEPORT

Bir Cevap Yazın