RTÜK’ten gelen cezayı Çokluk Yılmaz ödeyecek!

Vatan’bile meydan kayran habere göre sanatkâr Cem Yılmaz’ın katıldığı bir TV programında ‘G.t’ demesi, Pozitif-1 TV’ye 12 bin 353 lira nakdî ceza verilmesine sebep oldu. canlı yayın sırasında bu sözünden etraf Yılmayan’ı münebbih sunucu Bulunmaz Kopan,RTÜK ukubet verirse sana gönderirim’ demiş, Cem Yılmayan da ‘İnceldiği yerden kopsun, hangi kadar vereceğiz’ diye muhtemel cezayı üstlenmişti.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre RTÜK toplantısında 8 Mart 2014 günü, Fazlalık-1 TV’bile sanatkâr Toplama Yılmayan’ın misafir namına katıldığı izlence ele makbuz. Programda Yılmayan’ın lüks aldığı ‘ The Water Diviner’ adlı film laf edildi.

‘NE KADAR VERECEĞİZ?’

Program sunucusu Nazirsiz Kopan’ın sorularını cevaplayan Yılmayan, konuşmasının bire bir bölümünde ‘Imdi bunu ifham etmek zorundayım. Yani setlerde hani işe yarar insanlar oluyor. Birtakımı hakeza eli g.tünde. Imdi ona birlikte neye diyeceksek yani. g.t cebi diyelim” dedi.

Anonsör Bir Tane Kopan ise ‘Bak bunu dedin. RTÜK ceza verirse sana gönderirim’ diye niteleyerek araya girdi. Toplama Yılmaz de, ‘Güzel şeyler konuşuyoruz, ona üstelik ukubet keserler mi yani’ dedi ve ‘Allah bereket versin, inceldiği yerden kopsun, hangi kadar vereceğiz?’ diye niteleyerek muhtemel cezayı üstlendi.

RTÜK Izleme Dairesinin raporunda, ‘Toplama Yılmaz jargon sözcüğü kullanıp, istikbal etmek yerine yinelemeyi yeğleme ederek lüzumlu hassaslık göstermemiş, bilakis kullanmış olduğu bu sözcüğü pekiştirmiştir” denildi. RTÜK üyeleri bile ‘Argo ve anif söz’ dolayısıyla, Fazlalık-1 TV’ye, 12 bin 353 lira nakdî ceza verdi.

Programdan görüntüleri haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın