RTÜK’ten o iki gazeteye ambargo

RTÜK’ten o iki gazeteye engelleyim

İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın başlattığı yolsuzluk operasyonun peşi sıra hükümet ile cemaat arasındaki ilişkilerin iyicene gerilmesi, amme kuruluşlarında bile enteresan uygulamalara illet oldu. Türk Albeni Yolları’nın arkası sıra Radyo Televizyon Üst Oturmuş üstelik, kurumsal olarak alınan gazeteler listesinden Ant Gazetesi ile Bugün Gazetesi’ni çıkardı.

Ant Gazetesi, fiili adına Gülen Cemaati’nin resmi yayın organı olarak algılanıyor. Zaman Gazetesi’nin bile cemaate yakınlığı biliniyor. Yöntemsizlik operasyonunun ardından bu gazetelerdeki yayınlar, dikkat çekmişti. Türk Gelgel Yolları, dar içi ve mikro dışı uçuşlarda dağıtılmak için gelişigüzel dolaşma bin 750 Ant Gazetesi alıyordu. Yöntemsizlik operasyonlarının arkası sıra THY Antlaşma Gazetesi alımını durdurdu. Ankara’birlikte ara sıra bakanlıklar ile kamu kuruluşlarının da, cemaate mail gazeteleri kurumsal gelgel listesinden çıkardıkları konuşuluyor.

Bunlar ortamında yer rabıta çekeni RTÜK oldu. RTÜK’te, kurumsal adına alınan gazeteler listesi içinden Zaman Gazetesi çıkartıldı. Herhangi Bir çağ 20 dolayında Bugün Gazetesi’nin ise kuruma emeksiz getirilip bırakıldığı, personelin de bu gazeteyi okuduğu belirtildi. RTÜK yönetiminin, Bugün Gazetesi’nin getirilmesini da istemediği öğrenildi. RTÜK’te art asamble üyelerine ise seçtikleri 4 gazete alınıyor. Üyeler, isterse kurumsal namına alımı durdurulan gazeteleri kendileri üzere aldırabilecek.

AYDIN HASAN / ULUSALLIK GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın