RTÜK’ten, Seda Sayan’a ayrımsız ceza daha!

Milliyet’ten Önder Yılmaz’ın haberine göre Radyo ve Monitör Peş Oturmuş (RTÜK), anonsör Seda Sayan ’a “Evleneceksen Gel” ünlü programında kadınları aşağıladığı ve koca onurunu zedelediği gerekçesiyle ukubet kesti.

Edinilen bilgilere bakarak, RTÜK, Show TV ’deki izlence için mevrut alçak şikayetler üzerine rapor hazırladı. 5 Karı 2015 ’teki programa 61 Yaşındaki Hüseyin ile 30 yaşındaki Umu ünlü kişilerin katıldığı programda, Hüseyin ’in raks eden Arzu ’e gülerek, “Neresini beğenmeyeceksin ki oynuyu birlikte, mecmu istediğim kadar, çıtır” dediği, bilahare dahi “60 yaşında böyle aynı koca çıksın lahzada mal amade” diye niteleyerek cebini gösterdiği vurgulandı.

Kadını hiçe sayıyor

İzleyicilerin tepkileri üstüne bu kişinin, “Ben seçeceğim, kadınların seçme hakkı yok, rağbet hakkı var” dediği aktarıldı. Raporda, şöyle denildi:
“Hüseyin Eş, kadını parayla satın alınabilecek, hakkıhıyar sıfır ayrımsız sağlık olarak görmekte ve kadının varlığını hiçe saymaktadır. Bu sözler adamlık onuruna aykırıdır. Programın sunucuları reyting artması için kadını bu şekilde aşağılayan ifadelerin sarfedilmesine engel olmamıştır.”

Arka Asamble, anlatım doğrultusunda izlence zımnında Show TV ’ye para cezası kesti. Ceza, Show TV ’nin açıklık ayındaki Reklam gelirlerinin yüzde 1 ’i oranında uygulanacak.

SEDA SAYAN İKİ KADININ KATİLİNİ PROGRAMINDA AĞIRLAMIŞTI (VIDEOTEYP)

Bir Cevap Yazın