RTÜK’ten STV’ye 91 bin lira ceza!..

RTÜK, Gökyolu TV ’ye ‘ ’Yıldırı örgütü karşısında Türk askerinin aşağı düşürülmesi ’ ’ nedeniyle ’ ’ 91 bin teklik ukubet verdi.

RTÜK, Gökyolu TV ’da yayınlanan ‘ ’Sevecenlik Belen ’ ’ ünlü dizide, ‘ ’Terör örgütü karşısında Türk askerinin pespaye düşürüldüğü ’ ’ şikayetlerini dikkate aldı ve 91 bin teklik para cezası verdi. Bu bölümle ilgili 30 ayrı şikayet başvurusu yapıldığı birlikte belirtildi.

RTÜK toplantısında 17 Teşrinisani 2012 gecesi yayınlanan sekans görüşüldü. BU konudaki RTÜK raporunda şikayet edilen sahneler, ‘ ’Sungurlar timi komutanı Kordon Ulu karakteri ve 3 tim elemanı teröristler marifetiyle uğramış, tekme tokat dövülmüştür. Diyarbakırlı olan ayrımsız askere hitaben teröristler marifetiyle (Er olup T.C. ’nin uşaklığını yaparsınız. Siz lacerem Kürtsünüz lan?) denilmiş, musanna poşet yakılarak askerlerin gözüne damlatılmıştır. Askerlerin çığlıkları ve ‘Vatan salim olsun ’ sesleri duyulmaktadır ’ ’ biçiminde özetlendi.

RTÜK üyeleri de dizide, ‘ ’Çabukluk içeriğinin abartılı ve sakil olarak ve dramatize edilerek sunulduğu ’ ’ kanısına vardı ve Gökyolu TV ’ye benzeri önceki ay ticari bildirişim gelirinin yüzdelik 2 ’si oranında 91 bin 519 teklik para cezası verdi.

VATAN INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın