RTÜK’ten TV kanallarına Seyahat Parkı cezası!..

Arka Kurul’de, Izlem Dairesi’nin raporları doğrultusunda Umum Tv, Ulusal Tv, Çokluk Tv ve Çare Tv’ye ceza verilmesi tartışmaya açıldı.

Doğru Partili üyeler yolculuk eylemlerini yayınlayan kanalların halkı galeyana getirecek nişane yaptıklarını öne sürerken, “çırpıntı” tartışması yaşandı. Yanlışsız Parti kontenjanından mevrut üyeler, bu kanalları emniyetten polislerin topluca çekilme ettiği, bir kişinin panzer altında kalarak yaşamını yitirdiği şeklinde gerçekdışı ve halkı ajitatör duyum yaptığını savundular. Aykırılık kontenjanından gelen üyeler, bakanların, polis ve istihbaratın bu televizyon yayınlarından yararlandığını savunarak, “Maalesef Türk medyası sınıfta kaldı. Verilmesi müstelzim istihbarat verilmeyince umum içtimai medya ve ecnebi basına yöneldi. Bu televizyonların öne çıkması bu nedenledir. Dolayısıyla yayınların içeriğinde yanlışlar olsa de hakeza tıpkısı dönemde bu cezayı verilmesi kabul edilemez” diye niteleyerek konuştular.

Fakat tartışmaların ardından El TV, Ulusal TV, Cem TV ve Em Tv’ye 3 karşı 5 oyla ceza verilmesi kararı alındı. Dünyalık cezaları kanalların aynı esbak ayda elde ettikleri reklam gelirlerinin yüzde 2’si  oranında verilecek.

MİLLİYET INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın