RTÜK’ün Flaş Kansu kararı!…

DOĞRU Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Hüseyin Polat ’mağara, “Sunucu öyle tıpkı esvap giymiş kim imkânsız bu yani. Kimseye karıştığımız namevcut ama haddinden fazla ölçüsüz” sözleriyle eleştirdiği Gözde Kansu ’nun ATV ’deki işine sonuç verilmişti.

Bunun üstüne, Radyo Göstergeç Dal Müesses ’nun (RTÜK) CHP kontenjanından seçilen üyesi Ulvi Öztunç, “Kansu ’nun kıyafeti müstehcense ATV ’ye ceza verilmeli” diyerek RTÜK başkanlığına başvurmuştu. Dip Kurul konuyu inceledi ve “cezaya gerek bulunmayan” kararı bundan sonra.

Konuyla ilişik hazırlanan uzman raporunda, “Veliaht” programının sunuculuğunu eden Gözde Kansu ’nun kıyafetinin müstehcen olup olmadı konusu ele makbuz. Raporda, “Yayınların umumi ahlaka yeraltı olamayacağı fakat, naşir kuruluşun otokontrol mekanizmasını çalıştırdığı” belirtildi. Konuyu inceleyen Ense Kurul, söz konusu kıyafetin açık saçık olmadığına karar verdi ve ATV ’ye ukubet çıkmadı.

İŞİNDEN OLMUŞTU

DÜRÜST Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Hüseyin Polat, Beyaz TV ’bile katıldığı bire bir monitör programında kimsenin kılık kıyafetine karışmadıklarını söylemiş, ancak bu sözlerinin arkası sıra sunuculardan yakınmıştı “Bire Bir kanaldaki, konkur programında anonsör anca tıpkı kıyafet gitmiş kim olanaksız bu yani. Kimseye karıştığımız namevcut ama haddinden fazla ekstrem. Dünyada bile kabul edilemez” demişti. Kansu bu sözlerin peşi sıra işinden olmuştu.

HÜRRİYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın