Ruha ‘iyi gelen’ gıdalar!

Takvim’de vadi düzlük habere bakarak bereketli beslenme ve diyetle, zihnî rahatsızlıkların tedavisinin cins olduğu belirtiliyor. Dünyada bir nice ruh doktorunun, hastalarını psikotropik ilaçlar namına, akla yatkın beslenme tarafından otama ettiği belirtiliyor. Ruh sağlığına dolgunca gelecek beslenme şekilleri şöyle sıralanıyor:

DEPRESYONA SARI KANTARON:
Zerrin kantaron, hafif ve orta şiddette boğunç belirtileri gözlemlenen kişilerin tedavisinde faal olan ayrımsız nebat, ancak ağır can sıkıntısı vakalarında haddinden fazla çok işe yaramıyor.

ŞİZOFRENİYE KUMPIR:
Farklı adı ‘niyasin’ olan B3 vitamini, dünyada şizofreni teşhisi konulmuş binlerce hastaya felah kaynağı oldu. Dr. Abram Hoffer, binlerce hastasının tedavisinde yüksek dozlarda B3 vitamini kullanarak, onları güvenli benzeri şekilde sağlıklarına kavuşturdu. Hoffer, bu vitamini kullanarak uyguladığı tedavide yüzdelik 90 oranında sükse elde ettiğini bildirmişti. B3 vitamini ise, incir, süt, kumpir, kahvehane kabilinden besinlerde bulunuyor.

İSTEKSİZLİĞE MACA:
Maca kökü, patatesin benzeri akrabası olan bu bitki kâh toplumlarda tensel isteği arttırmak amacıyla kullanılıyor. Bu nedenle, antidepresan kullanımının amil olduğu erektil sakamet, libidoda eksilme ve başka cinsellikle ilgilendiren taraf etkileri aylak ayla getirebiliyor.

KAYGIYA KEDI OTU:
Pisik otu, kaygıyı azaltıp, ayrımsız bazı sakinleştiricilerin yaptığı kabilinden kişinin henüz bol uyumasına apotr oluyor. Uykusuzluk sorunu sonunda tarih oluyor.

Bir Cevap Yazın