Ruslar bu misil dolaşık yakalandı!..

Milliyet’te meydan alan habere bakarak Almanya ’nın hatırlı dergisi Der Spiegel, bakir sayısında Rusya ’nın Beşar Esad rejimine korumak için Suriye ’ye gönderdiği kara birliklerinin görüntülendiği tıpkı ışık yayımladı.

Rusya ’nın albeni operasyonlarının beraberinde askeri ve futbolcu birlikleri ile Esad rejimini desteklediğini yazan yıllık, şu asıl kadar Rus askeri istihbaratı GRU ’ya sınırlanmış iki askerin çatışmalarda yaşamını yitirdiğini yazdı. Bülten, hayatını kaybeden askerlere 12 Teşrinisani tarihinde Rostov yakınlarındaki Don bölgesinde mevcut 22. Hususi Kuvvetler Birliği ’nde cenaze töreni düzenlendiği iddiasında bulundu. Zalim basınının bu olayla ilgili haber yapmasına izin verilmediği de belirtildi.

Rusya, Esad rejimine bindi amacıyla Suriye ’ye kara birlikleri sevkettiği iddiasını bugüne büyüklüğünde ısrarla reddetmişti. Habere göre, Rusya Esad rejimine muvasala desteği üstelik sağlıyor. İluşin misal Zalim askeri uçakları ve Mi-24 helikopterleri ile Esad güçlerinin çatışma bölgelerine taşındığı ifade edildi.

Yıllık, Rusya ’nın Sibirya ’de konuşlanmış bir ünite olan Moskova 120 Rus Futbolcu Tugayı ’na ilişkin MSTA-B tipi obüsler ile dahi Suriye ’deki nüfuzunu güçlendirdiğini gündeme getirdi.

Rusya, Suriye ’üstelik hava saldırılarına 30 Eylül tarihinde başlamıştı.

Bir Cevap Yazın