Ruslar gelişigüzel yerde Elazığlı komutanı arıyor!

Hürriyet’ten Nerdun Hacıoğlu’nun haberine göre Rus yapıt organları, 24 Teşrinisani 2015 ’te Türk jetlerince düşürülen AKARSU-24 uçağının paraşütle atlayan pilotu Oleg Peşkov ’u vurduğu sav edilen Alparslan Polat ve grubunun bölgede olduğunu, öç alınacağını yazdı. Elazığlı Alparslan Polat, uçağın düşürülmesinden sonra pilotun öldürüldüğüne ilgili kameralara açıklama yapan kişiydi.

Polat ve grubunun bölgede olduğunu, intikam alınacağını yazdı. Merkezi İngiltere ’da kâin Suriye Herif Hakları Rasathane üstelik rejimin ele geçirdiği Rabia ’ya Rus subayların birlikte girdiğini bildirdi. Rusya ’üstelik yapıt eden Kremlin ’e yakınlığı ile aşina “Dni” ve “Lifenews” yayınları, Suriye ordusunun kişi intikamlarını birlikte alacağını, Rabia kasabasında düşürülen Moskof uçağının paraşütle atlayan pilotunu vuran grubun dahi bulunduğunu yazdı. 

Rusya ’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov 14 Meyan 2015 ’te yaptığı açıklamada düşürülen cenk uçağından atlayan Zalim pilota ızdırap fail kişiyi belirleme ettiklerini, bu kişinin bire bir Türk vatandaşı olduğunu söylemiş ve 33 yaşındaki Alparslan Polat ’i işaret etmişti. MHP Keban sakat Belediye Başkanı Ramazan Polat ’in oğlu Alparslan Polat 2014 ilkbaharında sınırdan geçmiş Irak ’a anbean Türkmenlerle gelişigüzel IŞİD ’e alın savaştı. Polat buradan bile 2015 yılı başlarında Suriye ’ye geçerek Bayırbucak Türkmenleri saflarına katıldı. Çelik, 2 ’nci Kıyı Öğür Komutanlığı birliklerine katıldı ve komutan rütbesine kadar feyiz etti. 

Bir Cevap Yazın