Rusya Ulum Akademisi’nden ‘Dünya Savaşı’ açıklaması!..

Rusya Bilimler Akademisi: “Acun savaşı uzay çöpünden periferi çıkma…”

Milliyet’te saha alan habere göre Rusya Ulum Akademisi (RAN) uzmanları yaptıkları uyarıda mütezayit gök çöpünün yarattığı sorunları dile getirerek muhtemel bir dünya savaşına illet olabileceği uyarısında bulundular.

ASKER UYDULARA BEIS VEREBİLİR

Komsomolskaya Pravda gazetesinin haberine bakarak Rusya Bilimler Akademisi uzmanı Vitaly Adushkin, sunduğu raporda daha geçmiş uzaya fırlatılan ve şuan metruk enkaz durumundaki bir nice uydu ve uydulardan kopan feza çöplerinin tıpkı dönem askeri gayeli uydulara engel verebileceğini söyledi.

KÖTÜLÜK KARŞILANAMAZ

Acımasız bilirkişi gerçekleşebilecek böyle tıpkı kazanın vereceği zararın anlayışla karşılanmayacak edisyon ayrımsız genişlik oluşturacağı uyarısında bulundu. Zalim bilgin ortaya çıkma tabloda alınan sinyallerin tanımlanmayan açacak olarak algılanacağını ve zaten bulunan durumu kapalı dünya siyasetinin savaşa kat açabileceğini düşünüyor.

Rusya Ulum Akademisi ’ne göre şuanda 20 binden çok acun yörüngesinde kâin irili ufaklı çarkıt uydu bulunuyor ve bunların sunma ufağı saate 34 bin 500 kilometre saatle hareket ediyor. The Guardian ’a göre 1960 ’lı yıllarla kıyaslandığında Dünya ’nın etrafındaki uzay enkazı miktarı iki katından fazla.

Bir Cevap Yazın