Rusya’dan geçmiş ‘yasak’ hamlesi!..

Milliyet’te meydan düz habere bakarak bu kere Rusya Başbakan Yardımcısı meşruhat yaptı.

-Türkiye’den ekincilik ürünleri, göveri ve meyve ithalatı yasaklanacak.

-Endüstriyel ürünlerin ithalatına müteveccih şimdilik bir kısıt namevcut

-Azık ithalatı konusundaki sınırlamaların devreye girmesi enflasyon baskısını azaltmak üzere ayrımsız birçok hafta ertelenecek.

TUR PAKET SATIŞLARI VE ‘CHARTER’ UÇUŞLARI YASAKLADILAR

Rusya Başbakan Yardımcısı İgor Şuvalov, Türkiye’ye dolaşma paketi satışlarının ve ‘charter’ uçuşların yasaklandığını söyledi.

Öte yandan Türkiye ile Rusya ortada gerilim bitmeme ederken Kremlin’den herkesin zül ettiği o soruya açık ayrımsız karşılık geldi. Buna bakarak Paris’te bulunan Erdoğan ile Putin arasında aynı ülfet gerçekleşmeyecek.

Suriye sınırında Türk hava sahasını ihlal fail Moskof uçağının Türk F-16 jetleri eliyle düşürülmesi sonrası Ankara ile Moskova arasındaki siyasal gerilim devam ediyor. Kremlin, Paris’te Erdoğan ile Putin ortada bir mülakat planlanmadığını açıkladı.

Gazetecilerin, “Erdoğan ile Putin görüşecek mi?” sorusunu yanıtlayan aynı Kremlin yetkilisi, Rusya Çap Başkanı Putin, Reisicumhur Erdoğan ile görüşmeyecek; planlanan benzeri temas yok” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Celal Başkanı Vladimir Putin, Iklim Konferansı dolayısıyla Fransa’nın başkenti Paris’te bulunuyor.

Bir Cevap Yazın