Ruz: ‘Zor tıpkısı maçı aştık’

CİHAN’üstelik meydan düzlük habere göre Spor Mabat Süper Lig’in 15. haftasında Beşiktaş, Kayserispor ’u 2 – 1 yendi. Maçı değerlendiren Beşiktaş Beceri Direktörü Şenol Güneş, “Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Akhisar maçı sonrası bu maç önemliydi. Bir Iki gol yiyerek buraya mevrut tıpkı takımla oynadık. İkinci nısıf haddinden fazla henüz aşkın gol pozisyonları bulabilirdik. Paslarda yazık yaptık. Zor tıpkısı maçı aştığımızı düşünüyorum. Bu bizim amacıyla moraldi. Oyuncu kaybetmeden maçı bağışlamak dahi antrparantez önemliydi. Çünkü hafta arası bile maçımız var.” dedi.

Önümüzdeki hafta oynayacakları Galatasaray maçı ve zerrin kırmızılı oyuncularla ait aynı soruya Zaman, Rakip oyuncularla ilgili konuşmuyorum. Rüya, Burak ve Selçuk bereketli oyuncular. Şu anda Galatasaray maçını konuşmanın akilane olmadığını düşünüyorum. Perşembe günü Lizbon ile oynayacağımız maçı düşünüyoruz. Lizbon ve Galatasaray maçları mehabetli. Bu karşılaşmaları tek yegâne düşüneceğiz. Rastgele karşılaşma mehabetli.” şeklinde yanıt verdi.

Beşiktaş ’ın serencam haftalarda ve bugünkü Kayserispor karşısında oynadığı oyunla ait benzeri soruyu ise Çağ, şöyle cevapladı: “Ego takımımda takat sınırı düşüklüğü görmüyorum amma öyle görenler olanaklı.”

Kayserispor Teknik Direktörü Kafkas ’ın maçın hakemini eleştirdiğinin hatırlatılması üzerine da Güneş, “Tolunay öğretmen hangi diye niteleyerek eleştirdi bilmiyorum. Ama hakemin bizim lehimize kararlar verdiğini düşünmüyorum. Hakeza bakarsak bu işin altından kalkamayız. Tolunay hoca gür ayrımsız teknikçi. Eleştirebilir.” ifadelerini kullandı

TOLUNAY KAFKAS: ‘YİNE GANI OYNADIĞIMIZ BENZERI MAÇI KAYBETTİK’

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ise Beşiktaş karşısında ferah oynadıklarını, ancak elem gollerle yenildiklerini kaydetti. Beşiktaş ’ın aceleci oynayan bire bir takım olduğunu belirten Kafkas, “Biz da hızlarını kesmeye çalıştık. Gücümüz oranında sunma iyisini yaptık. Amma olmadı. Gani oynadığımız tıpkısı maçı elan kaybettik.” dedi.

Maçın hakemiyle ilgilendiren bile Kafkas, şunları söyledi: “İnsanlara hangi hissettirdiğiniz haddinden fazla önemlidir. Ama bugün Bülent Yıldırım bize on paralık gani şeyler hissettirmedi.” şeklinde yargıcı yönetimini eleştirdi. Ayni soru konusunda birlikte Kafkas, “Maçın ilenç noktası bana göre geçmiş goldü. Beşiktaş kabilinden tıpkı takıma alın geriye düştükten sonra oyunu dengelemek çokça el. Buna rağmen beraberliği yakaladık ama incitici bir gol yiyerek mağlup olduk.”

Bir Cevap Yazın