Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki saldırıda flaş gelişme

Milliyet’te yer düzlük habere göre Sabiha Gökçen Havalimanı’nın apronundaki patlamaya  ilişkin düzenlenen soruşturmada, havalimanına kısaca 2 kilometre mesafeden 4 havan mermisi atıldığının belirleme edildiği bildirildi.

Rum Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Kazançlı Suçlar  Anket Bürosu’nca, 23 Aralık’ta meydana mevrut patlamaya ait hesaplı  anket kapsamında tetkikat devam ediyor.

4 HAVAN TOPU MERMİSİ ATMIŞLAR

Patlamanın peşi sıra güven tarafından havalimanı ve çevresinde  yapılan incelemelerde, Tuzla Orhanlı köyü ile hava meydanı ortada kalan ormanlık  alanda havan topu topunu sabit tutmaya hadim çatal fut bulundu. İncelemede, havalimanına yaklaşık 2 kilometre mesafede bulunan  ormanlık alandan tün 02.15 sıralarında 4 havan topu mermisi atıldığı, aprona huruç  fail havan topu mermilerinden 3’ünün birbirine yakın, birinin ise ayrı tıpkısı alana  düştüğü tespit edildi.

Patlayan mermilerden dağılan şarapnel parçalarının çevredeki uçaklara ve günahsızlık görevlilerine çıkacak ettiği bildirildi.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Ormanlık alanda bırakılan çatal kıç üzerindeki tetkikat kapsamında  ise savcılık, havan mermilerinin hedef gözetilerek atılıp atılmadığı ve bir terör  örgütü ile bağlantısı olup olmadığına ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. Sabiha Gökçen Hava Meydanı apronunda 23 Aralık’ta sebebi belirlenemeyen  bir patlama meydana gelmiş, kovanlık görevlilerinden Canan Polat Burgucu elinden,  Zehra Kat ise kafasından yaralanmıştı. Ön, kaldırıldığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Bilimi ve Araştırı  Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.

Yaşanan olayın arkası sıra yıldırı örgütü PKK’nın şehir yapılanması TAK saldırıyı üstlenmişti.

Bir Cevap Yazın