Sabri Reyiz’in sözleşmesi tağyir!

Haber7’birlikte vadi kayran habere bakarak Zerrin kırmızılı kulübün resmi genel ağ sitesinden yapılan açıklama şöyle:

“Sabri Sarıoğlu ile şirketimiz beyninde 1+1 sezon kendisine imzalanan sözleşmenin, oyuncunun zaman zarfında galiba karşılaşma sayısına ulaşması halinde kendi kendine yerine uzama opsiyonu çapraz varılan antant çerçevesinde iptal edilmiştir.

Altyapıdan yola sâdır, sunma baskı zamanlarda kaptanlık pazubandını taşıyan ve gelişigüzel araç altında Galatasaray amacıyla terinin akıbet damlasına büyüklüğünde savaşçı oyuncumuza, sergilediği Galatasaraylılık duruşundan çevre teşekkürname ederiz.

Kendisinin zamanında olduğu kabil önümüzdeki dönemde dahi bu tarz ve arma amacıyla elinden gelenin genişlik iyisini yapacağına olan inancımız tamdır.”

Bu zaman şu temel kadar 14’ü önce 11’den tevessül etmek için bütün 18 resmi maçta suret giyen esen bek oyuncusu, 1 pik henüz önceki 11’de çıkması halinde sözleşmesi spontane olarak 1 yıl uzayacaktı.

31 yaşındaki futbolcunun kontratındaki opsiyonun devreye girmesi amacıyla 2 resmi maçta elan model giymesi de yetiyordu.

Sabri ile yapılan antant gereği ek gün şartı, 2015-2016 sezonunda 15 resmi müsabakada önce 11’üstelik oynaması yahut 20 resmi müsabakada fiilen oynaması halinde geçerlilik kazanıyordu.

Bu mevsim 18 resmi maçta görev aldığı üzere ekstra 300.000 TL primi almaya daha önceleri adalet kazanan deneyimli futbolcu, resmi maç sayısı 30’a çıktığında ise 300.000 TL ekstra prim elan alacak.

Sabri Sarıoğlu bu sezon 4.8 Milyon TL sabit alıntı ücreti ve 45 bin TL maçbaşı ücreti alıyor.

Bir Cevap Yazın